9282fce226057fd02ca8648131b23a2c - Italia dëshiron të taksojë fitimet e kriptove me 26% Nga 2023 1
Italia dëshiron të taksojë fitimet e kriptove me 26% nga viti 2023 
Autoritetet në Romë duken të pozicionuara për të zgjeruar dhe forcuar ligjet
e52687049d2296bcb634fb59ecc2ff26 - Miliarderi rus dhe gjithashtu biznesmeni kriptovdes vdes në rrëzimin e helikopterit në Francë 3
Miliarderi rus dhe gjithashtu biznesmeni kriptovrasës vdes në rrëzimin e helikopterit në Francë
Pronari i biznesit rus Vyacheslav Taran, pronar i Forex Club dhe gjithashtu kreu i Libertex
04d96fc0afe8d8324725ad4b7ef1c105 - Bitget merr Kupën e Botës 2022 me Messin për të injektuar besim në tregtinë sociale 5
Bitget merr Kupën e Botës 2022 me Messin për të injektuar besim në tregtinë sociale
financuar Shkëmbimi kryesor zgjeron grupin ndërkombëtarisht pasi Messi drejton Argjentinën në
30228017831
Bitdao zbulon Ethereum L2 Modular të quajtur Mantle, Testnet Publik që do të nisë në 2023 
2022 ka parë në fakt një sasi të konsiderueshme avancimi të kryer në shtresën 2 (L2)
ff32345aff7ca31c6e875acdbd6c2cc9 - Ish-shefi i FTX flet në ngjarjen e Dealbook, thotë se "nuk ka bashkuar me vetëdije fondet" 10
Ish-shefi i FTX flet në Dealbook Event, thotë se "nuk i ka bashkuar me vetëdije fondet"
Themeluesi i FTX si dhe CEO i mëparshëm Sam Bankman-Fried (SBF) zuri një vend për
92772cdb4800f77d368c23718be498b9 - Banka Kombëtare e Ukrainës zbulon konceptin 12 të E-hryvnia
Banka Kombëtare e Ukrainës zbulon konceptin E-hryvnia
Banka Kombëtare e Ukrainës (NBU) ka ofruar në fakt një projekt parim për të
788193aeadea6b51018ff19d8571b84c - Manitoba ndal projektet e reja të minierave të kriptove për shkak të kërkesës së lartë të pritshme për energji 14
Manitoba ndalon projektet e reja të minierave të kriptove për shkak të kërkesës së lartë të pritshme për energji
Qeveria federale e Manitobës po ndalon lidhjet krejt të reja të objekteve të minierave të kriptove
cbde4d42ae084df86569ce3f261558f3 - Binance Blen Shkëmbim të Licencuar të Kriptove Japoneze- Përgatitet për të hyrë në Japoni si Ent i Rregulluar 16
Binance blen Shkëmbim të Licencuar të Kriptove Japoneze – Përgatitet të hyjë në Japoni si Ent i Rregulluar
Shkëmbimi i kriptomonedhave Binance prezantoi të mërkurën se në fakt ka marrë 100% të Sakura Exchange
8e845b4a96139672e12dfdc78361618d - Yellen i Thesarit të Shteteve të Bashkuara thotë se Crypto nuk ka rregullore adekuate - e quan FTX Collapse 'një moment Lehman' 20
Yellen i Thesarit të Shteteve të Bashkuara thotë se Crypto nuk ka rregullore adekuate – e quan FTX Collapse 'një moment Lehman'
Sekretarja e Thesarit e SHBA-së, Janet Yellen foli për kërkesën për respektimin e politikave të përshtatshme të kriptove
c24aa416988eb4544e9817e4e217480e - Elon Musk paralajmëron për recesion të rëndë- i kërkon Fed-it të ulë menjëherë normat e interesit 23
Elon Musk paralajmëron për recesion të rëndë – i kërkon Fed të ulë menjëherë normat e interesit
CEO i Tesla-s dhe gjithashtu drejtori i Twitter, Elon Musk, paralajmëruan në lidhje me një krizë ekonomike ekstreme
e0cd3d924a84f13f4f60e2275d969628 - Rritja e tregjeve pasi kryetari i Fed thotë se 'ka kuptim të moderohet ritmi' i rritjes së normës, sugjerime se lehtësimi mund të ndodhë më 27 dhjetor
Tregjet rriten pasi kryetari i Fed thotë se 'ka kuptim të moderohet ritmi' i rritjes së normës, sugjeron se lehtësimi mund të ndodhë në dhjetor
Në ditën e fundit të nëntorit, banka rezervë amerikane &#x 2019; s kryesor
1d04b769c9648735eb78c3113e1f1175 - Të dhënat tregojnë se nuk ka ngelur fitime për minatorët e Bitcoin që nuk mund të marrin energji elektrike të lirë, përdorin pajisje minierash efikase 30
Të dhënat tregojnë se nuk ka mbetur asnjë fitim për minatorët e Bitcoin që nuk mund të marrin energji elektrike të lirë, duke përdorur pajisje minierash efikase
Minatorët e Bitcoin po ndjejnë me të vërtetë shqetësimin e një rezultati shumë të lartë problemi dhe
432a665c90529a99242216b39566a68a - Postimi në blog i ECB këmbëngul se kjo është 'qëndrimi i fundit i Bitcoin', zyrtarët pretendojnë se BTC po shkon drejt 'pa lidhjes' 33
Postimi në Blog i BQE-së këmbëngul se kjo është 'qëndrimi i fundit i Bitcoin', zyrtarët pretendojnë se BTC po shkon drejt 'pa lidhjes'
Dy pjesëmarrës të Evropës &#x 2019; banka rezervë, Ulrich Bindseil, mbikëqyrësi i përgjithshëm
09bc6eb6e904368efe87fc78571cf569 - Lëvizësit më të mëdhenj: LTC i afrohet nivelit të lartë 6-mujor, si afër rikthimeve nga uljet e fundit 36
Lëvizësit më të mëdhenj: LTC i afrohet nivelit më të lartë 6-mujor, pranë rikuperimeve nga uljet e fundit
Litecoin (LTC) u zhvendos më mirë në një rritje prej 6 muajsh të mërkurën, pasi
9af979911cb9fc4ffd6273be5e5e9a70 - Intervista e Sam Bankman-Fried zbulon donacione të errëta për republikanët, 'kontabiliteti i etiketuar dobët' i FTX 42
Intervista e Sam Bankman-Fried zbulon donacione të errëta për republikanët, 'kontabilitetin e etiketuar dobët' të FTX
Afërsisht 2 javë më parë, themeluesi si dhe CEO i mëparshëm i FTX, Sam
0ffe749428d34b022cf1d35d31044e67 - Bitcoin, Analiza Teknike Ethereum: BTC lëviz mbi 17,000 dollarë të mërkurën 45
Bitcoin, Analiza Teknike Ethereum: BTC lëviz mbi 17,000 dollarë të mërkurën
Bitcoin (BTC) u ngjit shkurtimisht mbi 17,000 dollarë sot &#x 2019; s seancës, si investitorë
831881ab9ddc1576d62b767762b506fc - Raport: Rregullatori Nigerian i Letrave me Vlerë do të përjashtojë Crypto-n në Axhendën e tij të Aseteve Dixhitale 51
Raporti: Rregullatori Nigerian i Letrave me Vlerë do të përjashtojë kripto-n në axhendën e tij të aseteve dixhitale
Komisioni Nigerian i Letrave me Vlerë dhe gjithashtu Komisioni i Shkëmbimit (NSEC) pretendoi se do të përbëhet vetëm nga
f61b00d08edc64e6fd7475f4e4974d6d - Ethet e futbollit po infektojnë projektin DeFi me eksitim 55
Ethet e futbollit po infektojnë projektin DeFi me eksitim
njoftim për shtyp NJOFTIM PËR SHTYP. Doha, Katar: Për numrin e javëve në vijim, mbi një
31d212e461a1ca9cfdf78cb1bbf625ba - Game7 lançon programin e granteve prej 100 milion dollarësh për të shtyrë We b3 Gaming Development 58
Game7 lançon programin e granteve prej 100 milionë dollarësh për të nxitur zhvillimin e lojërave të lojërave ne b3
Game7, një punë e përkushtuar për lojërat e We b3, e cila aktualisht ka mbajtur punë në të ndryshme
a5911a153a5e82b299041c8a529e1007 - Fintech Ejara nga Kameruni mbledh 8 milion dollarë në Raundin 61 të Investimeve të Serisë A
Fintech Ejara kameruniane mbledh 8 milion dollarë në raundin e investimeve të Serisë A
Ejara, fintech kameruniane, aplikimi i së cilës bën të mundur që klientët të blejnë dhe
c56de0417c5da57185a08ba6e128cf83 - Crypto Exchange Kraken zgjidhet me Departamentin e Thesarit mbi shkeljet e sanksioneve 65
Crypto Exchange Kraken pajtohet me Departamentin e Thesarit mbi shkeljet e sanksioneve
Zbuloi të hënën Zyra e Kontrollit të Pasurive të Huaja e Departamentit Amerikan të Thesarit (OFAC).