Themeluesi i Aave lë të kuptohet se do të zhvillojë 'Twitter në Ethereum'

Jack Dorsey njoftoi në fillim të kësaj jave se Square Inc. po ndërton një platformë të re me burim të hapur për shërbimet Bitcoin jo të kujdesshme.

Themeluesi i Aave lë të kuptohet se do të zhvillojë 'Twitter në Ethereum'

Themeluesi i Aave, Stani Kulechov u tha 90,000 ndjekësve të tij në Twitter të Shtunën se platforma e tij duhet të ndërtonte "Twitter në Ethereum" pasi Jack Dorsey tha se po zhvillonte një platformë të re për shërbimet financiare Bitcoin (BTC) me ngjashmëri të jashtëzakonshme me Aave. 

Dorsey shkroi në Twitter të enjten se Square Inc., kompania e tij e pagesave mobile, po krijonte një biznes të ri "i përqendruar në ndërtimin e një platforme të hapur zhvilluesi me qëllimin e vetëm për ta bërë të lehtë krijimin e shërbimeve financiare jo të kujdestarisë, të palejueshme dhe të decentralizuara".

Cicërima, e cila ka marrë mbi 34,000 pëlqime në kohën e botimit, tregoi se Bitcoin do të ishte fokusi kryesor.

Në përgjigjen e tij, Kulechov la të kuptohet se ideja e biznesit të Dorsey është e ngjashme me Aave, një protokoll DeFi me burim të hapur, jo të ruajtjes, që u mundëson përdoruesve të marrin hua pasuri dhe të fitojnë interes për depozitat. Ndërsa nuk është plotësisht e qartë nëse plani i Kulechov në Twitter-në-Ethereum është serioz, ai tha se bashkëthemeluesi i Aave Jordan Lazaro Gustave do të drejtojë përpjekjet. 

Aave është shfaqur si një nga protokollet më të njohur DeFi në treg, me kërkesën për shërbimet e tij në rritje edhe në mesin e investitorëve tradicionalë. Si KriptoPumpLajmet e raportuara, Aave ka në plan të nisë një version të lejuar të platformës së tij për investitorët institucionalë që në këtë muaj.

Plani i Dorsey për të sjellë DeFi në Bitcoin ndjek një njoftim nga fillimi i qershorit që Square po eksploron zhvillimin e një portofoli hardware me burim të hapur BTC. Sipërmarrësi ka ritheksuar rëndësinë e vetë-kujdestarisë dhe nevojën për të përdorur përdorues të rinj të kripto përmes teknologjisë mobile.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju