Pas Ethereum (ETH), kjo kriptomonedhë mund të kalojë në Vërtetim të Aksioneve

Ethereum (ETH), kriptomonedha e dytë më e madhe në botë sipas kapitalit të tregut po kalon nga një konsensus i minierave Proof-of-Work (PoW) në Proof-Of-Stake (PoS) me ETH 2.0. Vendimi për azhurnimin e madh u mor në dritën e çështjeve në rritje të shkallëzueshmërisë në blockchain. Tani një kriptovalutë tjetër PoW po konsideron kalimin në PoS.

ZCash (ZEC), kriptovaluta e fokusuar në privatësi mund të bëhet aseti dixhital i ardhshëm për të kaluar në PoS. Kompania Electric Coin (ECC) që zhvilloi ZEC publikoi një postim në blog të martën me titull, "A duhet Zcash të kalojë nga Vërtetimi i Punës në Vërtetim i Kunjit?" Në postimin në blog, firma foli për aspekte të ndryshme të konsensusit të PoS dhe sesi mund të ndihmojë ZEC të bëhet më e vlefshme.

Firma e bëri të qartë se vendimi për të bërë kalimin do të ishte vetëm në duart e komunitetit, por ata besojnë se PoS do të ndihmonte blockchain të bëhej më i dobishëm dhe i vlefshëm.

“Ndërsa ka shumë që preferojnë PoW, unë besoj se PoS do ta bënte ZEC -in më të vlefshëm për më shumë njerëz! Përfitimet janë të mëdha, dhe ato tejkalojnë disavantazhet dhe rreziqet. Kalimi në PoS eliminon presionin në rënie mbi çmimin e ZEC dhe shton shërbime shtesë për ZEC. "

Blockchain PoS në kërkesë pas FUD të minierave të Bitcoin

FUD -i i fundit rreth minierave të Bitcoin i cili përdor algoritmin PoW gjithashtu ka luajtur një rol në rrjete të tjera blockchain që duan të bëjnë një kalim në PoS. ECC gjithashtu e citoi atë si një nga arsyet ndërsa përmendi se ata nuk besojnë në perceptimin e zakonshëm, por besojnë se PoS ofron siguri dhe performancë shumë më të mirë me një kosto më të ulët.

ECC pretendoi se minierat e PoS do t'i lejonin minatorët të bëjnë më shumë në rrjet në krahasim me PoW ku të gjitha të ardhurat e tyre nga minierat shkojnë drejt zbutjes së shpenzimeve. Me PoS, minatorët nuk do të duhet të shesin pasi mund të aksionojnë dhe të bëhen investitorë afatgjatë.

"Me PoW, minatorët duhet të shesin monedhat që kanë fituar për të paguar kostot e tyre (energji elektrike dhe ASIC). Kjo do të thotë se ka një presion të vazhdueshëm në rënie mbi çmimin e ZEC dhe një presion përputhen lart në çmimin e energjisë elektrike dhe ASIC. . Në PoS, blerësit mund të mbajnë monedhat që kanë fituar dhe të bëhen investitorë afatgjatë ("mbajtësit e KZZ"). Kjo do t’i shtonte shumë naftë zjarrit të misionit tonë të përbashkët. ”

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju