Amazon News xhiron Bitcoin (BTC) Çmimi me 15%, mbi 640 milion dollarë të pozicioneve të shkurtra të likuiduar

Bitcoin (BTC) është rritur në të vërtetë 15% sot duke lëvizur të gjithë metodën mbi 38,500 dollarë në një përmirësim të fortë. Lajmi se gjigandi i tregtisë elektronike Amazon po punon për të përfshirë pagesat e Bitcoin në fund të tyre ka sjellë në fakt të gjithë fishekzjarret.

Në kohën e shtypit, Bitcoin (BTC) po tregtohet me 38,315 dollarë me një kapak tregu prej 719 miliardë dollarësh. Mbi 640 dollarë pozicione të panumërta të shkurtra në të vërtetë janë likuiduar në vetëm një orë të fundit. Duke cituar informacione nga Bibt com, reporteri kinez Colin Wu raportoi:

“& Ldquo; Sot & rsquo; vëllimi i likuidimit ka shkuar në të vërtetë përtej 800 milionë dollarëve amerikanë, dhe urdhri i shkurtër parësor në të vërtetë është likuiduar. Sasia e likuidimit të porosisë së shkurtër në orën e mëparshme arriti në 640 milion dollarë amerikanë, që është vëllimi më i madh i likuidimit njëditor në më shumë se 2 muaj "& rdquo ;.

Burimet e brendshme: Amazon për të integruar pagesat Bitcoin

Të Shtunën e kaluar, 25 Korrik, CoinGape raportoi se Amazon po dëshiron të punësojë një element kryesor për departamentin e saj të kriptove dhe blockchain. Për një përparim më të madh, një burim eksperti informoi botimin e lajmeve City AM se Amazon është '& lsquo; absolutisht & rsquo; duke dashur të nisë pagesat Bitcoin dhe kripto deri në fund të këtij viti. Burimi tha:

"& Ldquo; Kjo nuk është & rsquo; thjesht duke kaluar nëpër lëvizjet për të krijuar opsionet e pagesës së kriptomonedhës në një kohë në të ardhmen-kjo është një pjesë e rëndësishme, e diskutuar mirë, e rëndësishme e sistemit të ardhshëm se si do të funksionojë Amazon. Fillon me Bitcoin –– kjo është faza e parë vendimtare e kësaj pune kripto, dhe udhëzimi po buron nga vërtet udhëheqësi & hellip; ”& rdquo; (*) me të vërtetë udhëheqës, burimi sugjeroi që ajo '& rsquo; s me origjinë nga

Nga vetë. Jeff Bezos, ekzekutivi përfshiu që puna është “& ldquo; në thelb gjithçka është gati të rrokulliset ”& rdquo; sido që të fitohet & rsquo; të jetë thjesht e veçantë për Interesante. Drejtuesit e Bitcoin aktualisht po kontrollojnë mundësinë e përfshirjes së pagesave për disa nga 10 kriptovalutat kryesore. Amazon “& ldquo;

, Ethereum dhe Cardano do të jenë në radhë para se të shkaktojnë 8 nga kriptovalutat më të njohura në internet. Bitcoin Cash fitoi '& rsquo; nuk kalon shumë kohë që strategjitë janë aktualisht atje, dhe ato në fakt janë marrë me to duke marrë parasysh që viti 2019 ”& rdquo ;,, tha burimi. Ajo & rsquo; s

Burimi Amazon përfshiu atë, në punën e fundit, Native Crypto Token

Do të prezantojë shenjën e vet kripto amtare. Amazon një zhvendosje drejt “& ldquo; tokenization & rdquo;, In do të eksplorojë pagesa kripto në platformën e saj. Burimi Amazon mbahet në mend: Atëherë përfundon të jetë një pajisje me shumë nivele ku mund të shpenzoni për produkte dhe shërbime ose të bëni shenja në një plan angazhimi.

Kjo '& rsquo; është pak më shumë për të, ndërkohë, megjithatë mund të siguroheni që strategjia atje do të mbahet nën kujdes me shanset me Bitcoin '& rsquo; Variacioni s i një kripto do të kontrollohet. Amazon

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju