Sasia e ETH e mbajtur nga minatorët arrin nivelin më të lartë që nga viti 2016

Minatorët e Ethereum ngurrojnë të promovojnë pronën e tyre dhe duket se parashikojnë që vlera shtesë do të rritet.

Sasia e ETH e mbajtur nga minatorët arrin nivelin më të lartë që nga viti 2016

Sasia e Ethereum që po mbahet nga minatorët ka arritur vargun e skedarëve në frazat e dollarit amerikan pasi ato vazhdojnë të jenë ngurruese për të promovuar.

Qëndrueshmëria e mbajtur nga minatorët e Ethereum është më e madhja që ka qenë që nga pak kohë pasi komuniteti u lançua 5 vjet në të kaluarën. Kur transformohet në USD, është në një kulm historik prej 1.85 miliardë dollarësh, bazuar në njohuritë e dhëna nga platforma analitike Santiment.

Agjencia tha se 532,750 ETH është qëndrueshmëria më e madhe e mbajtur nga minatorët që nga 13 korriku 2016. Sasia është e barabartë me 0.45% të furnizimit të plotë të qarkullimit të Ethereum, i cili aktualisht është 117.8 milion ETH.

Minatorët shpesh e promovojnë pasurinë zakonisht në fatura të fshehura të cilat mishërojnë çmimet e energjisë elektrike dhe të pajisjeve. Një ngurrim për të promovuar do të thotë që minatorët shumë mirë mund të kujdesen për vlerë shtesë do të rritet.

Çmimi i hash nuk goditet

Çmimi i hashit Ethereum, i cili zakonisht konsiderohet si një imazh i pasqyruar i mirëqenies dhe sigurisë së komunitetit, ra në eksodin e minatorëve nga Kina së bashku me Bitcoin -in. Çmimi i hashit të Ethereum ra në 477 TH/s në fund të qershorit megjithatë është shëruar absolutisht gjatë tre muajve të mëparshëm dhe është rritur në majat e reja. Aktualisht është rritur 150% që nga fillimi i 12 muajve.

Kjo pavarësisht se pishinat e minierave të Ethereum me bazë në Kinë do të largohen nga gara, me SparkPool dhe BeePool që pezullojnë operacionet në javët aktuale. Çuditërisht, nuk pati një rënie të dukshme në çmimin e hash-it i cili arriti një tepricë të të gjitha kohërave prej 745 terrahashes për sekondë (TH/s) më 5 tetor bazuar në Bitinfocharts.

Related: Minatorët kanë grumbulluar 600 milionë dollarë çmim të Bitcoin që nga shkurti

CryptoPumpNews raportoi në shtator se minatorët e Ethereum kishin filluar të grumbullonin pasurinë pas pirunit të rëndë të Londrës në fillim të gushtit. Hulumtimi nga alternativa e kriptove Kraken bëri thirrje që minatorët kanë parashikuar që vlera shtesë do të rritet nga pronat e mundshme deflacioniste pas fillimit të EIP-1559 i cili djeg disa nga tarifat e transaksionit.

Lexo artikullin:  Parashikimi i Çmimit Ethereum: ETH është një përplasje vendimtare larg shpërthimit në 4,000 dollarë

Meqenëse përmirësimi filloi në 5 gusht, çmimi 473,120 ETH rreth 1.7 miliardë dollarë tashmë është djegur bazuar në Ultratinguj. Paratë.

Përfshirja e mëtejshme e shtrëngimit të provizioneve, një pjesë e madhe është përfshirë gjithashtu në kontratën e Et2 Beacon Chain. Rreth 6.7% ose 7.9 milion ETH është mbyllur për aksion bazuar në eksploruesin Eth2. Kostot e tanishme prej rreth 3,577 dollarë, kjo është e barabartë me një çmim afërsisht 28 miliardë dollarë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju