Analisti: Dollari dixhital është më i rëndësishmi që Amerika të mbajë dollarin amerikan si monedhën rezervë botërore

SHBA do të nisë me shpejtësi letrën e saj kryesore të bisedës mbi CBDC Research të saj aka Dollar dixhital. s përfshin ekonominë më të madhe.

Ndërsa SHBA në të vërtetë ka qenë mjaft e ngadaltë në avancimin e Dollarit Dixhital, gjërat po marrin kthesa për të mirën. Guv i Fed Lael Brainard kohët e fundit deklaroi se Amerika nuk bën & rsquo; nuk ka një alternativë për të mos e marrë seriozisht dollarin dixhital.

Kina aktualisht ka përshpejtuar përparimin e saj të juanit dixhital, ndërsa duket se do të zvogëlojë varësinë e saj nga përdorimi i dollarëve. Në një temë intriguese në Twitter, eksperti Tascha diskuton se si Dollari Dixhital mund të ndihmojë Amerikën të qëndrojë e azhurnuar me statusin e USD që është bota '& rsquo; s monedhën rezervë.

Analist Tascha & rsquo; s Pamje në dollarin dixhital

Gjatë viteve, Amerika & rsquo; Detyrimi financiar në fakt ka qenë instalues ​​dhe në fakt është përkeqësuar edhe më shumë me këtë pandemi. Deri më tani, USD shton 40-50% të marrëveshjeve tregtare ndërkombëtare dhe kredive botërore. Në një metodë, ne mund të deklarojmë se Amerika '& rsquo; s eksporti më domethënës është monedha e tij mbarëkombëtare, mban në mend eksperti.

Kjo i jep Amerikës mundësinë për të eksperimentuar me politikën e saj financiare dhe për të rritur detyrimet financiare. Interesante, publikoni aranzhimin e Bretton Woods në Luftën e Dytë Botërore, SHBA në fakt është bërë një importues neto.

Meqenëse USD funksionon si dyqan vlerash dhe parash, vlera e tij rritet ndërsa tregtia ndërkombëtare vazhdon të zgjerohet. Meqenëse kombet e tjera duan të marrin dollarin në thesarin e tyre, SHBA vazhdon të krijojë detyrime financiare në të njëjtën kohë duke qenë importuesi neto.

Tani, nëse SHBA dëshiron të zvogëlojë detyrimin e saj financiar, nuk mund të zvogëlojë importet. Tërheqja e prizave nga historia e përdorimit mund të nënkuptojë uljen e ekonomisë dhe një zhvendosje pa kuptim. Përkundrazi, metoda tjetër është rritja e vlerës së eksporteve në dollarë.

Lexo artikullin:  Miliarderi Ken Griffin kritikon kripton si "thirrje xhihadiste" kundër monedhës amerikane

Për këtë, Rezerva Federale duhet të bëjë “& ldquo; rrjeti i parave të gatshme USD më i madh dhe shumë më i lehtë për t’u përdorur, ”& rdquo; kompozon eksperti. Kështu, për të rritur rrjetin, duhet të sjellë më shumë përdorues që përdorin dollarin amerikan.

Tani e vërteta që SHBA është një importues neto mund të na bëjë të mashtrojmë se vlera e rrjetit USD po rritet. Por në të vërtetë, është '& rsquo; (*) kombet e tjera marrin dorën në dollarë përmes eksporteve të tyre, importet neto nga SHBA janë në rënie në 20 vitet e fundit.

Ndërsa, më pak importe të produkteve dhe shërbimeve nënkuptojnë më pak eksporte të USD nga Kështu. Amerika në

Përdorni teknologjinë dixhitale Zgjeroni anën e furnizimit, zhvillimi i rrjetit USD mbetet i kufizuar. Rrjeti i Parave

Për ekspertin Por mbani në mend se monedha dixhitale në internet + mund të ndihmojë në rritjen e rrjetit të parasë me një shpenzim të ulët. Kombet Tascha aktualisht kanë qenë të çmendur për mbledhjen e dollarëve.

Tjetër, nëse Kështu zbuloi monedhën e saj dixhitale, nevoja do të kontrollohet edhe më shumë. Eksperti i Fed siguron një strukturë me gjashtë hapa për ta ekzekutuar këtë: Një shenjë digitalUSD që i ofrohet të gjithë botës.

  1. Çështje në biznesin tuaj të madh teknologjik për të zhvilluar qarkullimin.
  2. Thirrni stacionet monedhë drejtpërdrejt.
  3. Lëreni mirënjohjen e dollarit në syth.
  4. Nip më shumë shenja digitalUSD e lëshuar jashtë vendit duke investuar jashtë shtetit. (
  5. Get the Follow- metoda është në përgjithësi ajo që ajo tregon) Kina rezervon statusin e monedhës për 20 vjet të tjera.
  6. Enjoy ekspert diskuton secilën nga këto pika në informacionin në të

Fije. Twitter 

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!

John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju