Analistët mbajnë objektivin e tyre të çmimit prej 250 mijë dollarësh Bitcoin edhe pse BTC bie nën 60 mijë dollarë

Tregjet e kriptove devijojnë edhe më keq pasi arritën nivelet e larta të dokumenteve më parë gjatë javës, me Bitcoin poshtë 6% pranë shkallës 60,000 dollarë.

Analistët mbajnë objektivin e tyre të çmimit prej 250 mijë dollarësh Bitcoin edhe pse BTC bie nën 60 mijë dollarë

Bitcoin (BTC) ra shkurtimisht nën 60,000 dollarë më 22 tetor si një rregullim pasi nivelet më të larta të të gjitha kohërave forcuan problemet në lidhje me qëndrueshmërinë e tregut.

Tregtari shikon 56,000 dollarë blerje minimale të BTC

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro si dhe nga TradingView zbuluan ulje mahnitëse të BTC/USD prej 59,930 dollarësh në Bitstamp, me një rënie shtesë prej 6% në ditë.

Një rikuperim i ktheu të dy mbi shifrën e 60,000 dollarëve, megjithatë kujdesi mbeti i pastër si javën

“A po e shikonte atë zonë prej 64 mijë dollarësh si një shkallë e rëndësishme për dëmtimin, si dhe tregu në fakt ka pushuar së funksionuari, kështu që po ndodh një zhvendosje restauruese,” Crypto PumpFaktori i lajmeve Micha ël van de Poppe përmblodhi në lidhje me skenarin.

“Në përgjithësi; duke kontrolluar 56-59 mijë dollarë si një vend i shkëlqyer për të blerë Bitcoin.”

Niveli i mëparshëm i të gjitha kohërave në 64,900 dollarë përfundoi duke ofruar pak duke përdorur asistencë krejt të re, përkundrazi duke u bërë edhe më shumë një zonë rezistence e përsëritur pasi demat kishin pak fat për të mbrojtur fitimet e tyre të sapofituara.

Optimizmi, siç është popullor, erdhi vetëm nga ata që morën një këndvështrim afatgjatë. Midis tyre ishte eksperti i Twitter-it i preferuar TechDev, i cili shqetësohej se viti 2021 ishte ende i kënaqshëm me modelet historike të avancimit të tregut.

"Impulsi përfundimtar i BTC ka qenë në të vërtetë GJITHMON 5 nivele më i pjerrët se ai i nivelit të mesëm të ciklit," mbante në mend ai së bashku me një grafik relativ.

“Mbajtja e vërtetë deri tani. Nëse vazhdon, si dhe goditet dritarja e shtëpisë 228K-250K (2 objektivat tradicionalisht më të besueshëm të bazuar në fije) ... Sigurisht që do të ndodhte në fund të janarit, do të gëzojë interesi."

Ethereum shqyrton vullnetin e investitorëve

Prandaj, Bitcoin hoqi në qendër të vëmendjes altcoins në kohëzgjatje shumë më të shkurtra, ku njëzet kriptovalutat kryesore sipas kapitalit të tregut udhëhiqen nga Solana (SOL), një rritje prej 13% në 24 orë.

Të ngjashme: Demat luftojnë për të ruajtur çmimin e Ethereum mbi 4 mijë dollarë përpara skadimit të zgjedhjeve prej 435 milion dollarësh të së premtes

Lexo artikullin:  Ethereum (ETH) merr përsëri $ 3,000 pasi u shërua nga një humbje herët në mëngjes

Ether (ETH), i freskët nga një përpjekje e pasuksesshme për të ndarë nivelet më të larta të të gjitha kohërave, zbriti nën 4,000 dollarë pas një rikthimi të shkurtër.

Pjesa e kapakut të tregut të Bitcoin qëndroi në 45.7%, duke pasqyruar qëndrueshmërinë e anëtarëve të familjes në tregjet alt drejt pushimit të fundjavës.

"Rrethana e situatës më të keqe" të tetorit, si Crypto PumpLajmet e raportuara më parë, nga ana tjetër kërkojnë një mbyllje mujore prej 63,000 dollarësh për BTC/ USD.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju