Bakkt hedh më shumë se 6% në ditën e parë të tregtimit publik

Kostoja e BKKT e fituar me më shumë se 6% gjatë ditës së saj të parë të profesionit publik.

Bakkt hedh më shumë se 6% në ditën e parë të tregtimit publik

Bakkt ($ BKKT), një sistem posedimi elektronik institucional dhe gjithashtu me pakicë i krijuar nga Intercontinental Exchange, në fakt ka përjetuar një rënie prej -6.4% pasi mbylli një ditë të parë të paparashikueshme të tregtimit si një biznes i hapur.

Pasi u krijua në Bursën e Nju Jorkut (NYSE) në 9.45 dollarë në mëngjes herët të 18 tetorit, BKKT u rrit me rreth 3.3% afërsisht 9.77 dollarë gjatë 30 minutave të para të tregtimit. Megjithatë, investitorët u transferuan menjëherë për të marrë fitimet, duke krijuar kosto për të rënë me -9.5 % deri në 8.84 dollarë respektuar nga pushimi i drekës.

Sipas Bloomberg, BKKT ishte duke u tregtuar me 8.76 dollarë deri në fund të ditës, pasi në fakt kishte humbur praktikisht -7% nga hapja e saj.

Bakkt doli publik përmes një menaxhimi të bashkimit të një biznesi unik të prokurimit me funksion unik (SPAC), VPCImpact Acquisition Holdings më 15 tetor.

Bakkt në fillim u lirua në 2018 si një kujdestar i kriptomonedhës. Kompania në fakt është rrotulluar për të futur marrëveshje të së ardhmes me bitcoin me institucionale dhe gjithashtu një aplikim të shlyerjeve të shitjes me pakicë të kriptove.

Related: Kompania Crypto finserv Bakkt do të tregtojë shpejt hapur në Bursën e Nju Jorkut

Bakkt nuk është ndërmarrja e parë Intercontinental Exchange drejt kriptovalutës, me kompaninë që në fakt është përfshirë si financues kryesor në serinë e financimit të Serisë Coinbase prej 75 milionë dollarësh në Janar 2015

Ashtu si Bakkt, Coinbase ngarkoi një efikasitet bearish për ditën e parë të tregtimit publik, duke humbur -13.8% nga një kosto fillestare prej $ 381 gjatë kursit të trajnimit të ditës Intercontinental Exchange Exchange ofroi rrezikun e tyre në Coinbase për 1.2 miliardë dollarë gjatë tremujorit të parë të 2021.

Në fillim të këtij muaji, Bakkt zbuloi se ishte partner me Google për të lejuar klientët e aplikacioneve të tij me pakicë të paguajnë nga ekuilibrat e posedimit të tyre elektronik duke përdorur Google Pay.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju