Banka e Koresë zgjedh krahun blockchain të Kakao për provimet e fituara elektronike

ConsenSys, një firmë e rëndësishme e programeve kompjuterikë Ethereum, sigurisht do të shtojë teknologjinë e saj moderne në simulimet e Koresë së Jugut CBDC të udhëhequr nga Ground X.

Banka e Koresë zgjedh krahun blockchain të Kakao për testet dixhitale të fituara

Banka rezervë e Koresë së Jugut në të vërtetë ka zgjedhur një degë blockchain të titanit të lagjes Kakao si një furnizues inovacioni për pilotët e saj të parave elektronike.

Ground X i Kakao kishte fituar në të vërtetë tenderin e bankës rezervë të Bankës së Koresë së parave elektronike (CBDC), duke përfunduar duke qenë distributori kryesor i teknologjisë moderne për simulimet elektronike të bazuara në blockchain, njoftoi të martën firma e informacionit për lagjen Korea JoongAng Daily.

Banka rezervë zbuloi se Ground X me siguri do të marrë pjesë në punën e Koresë së Jugut CBDC së bashku me firmën e bllokuar me qendër në Shtetet e Bashkuara ConsenSys së bashku me bashkëpunëtorë të tjerë të Kakao si KakaoBank si dhe Kakao Pay.

Përqendruar në kornizë, si dhe aplikacione të decentralizuara për bllokimin e Ethereum, ConsenSys sigurisht që do të shtojë punën e CBDC duke përdorur mjete të brendshme juridike si ConsorSys Quorum si dhe ConsenSys Codefi, kompania zbuloi në Twitter.

BoK hapi një procedurë oferte për kompanitë kurioze për kryerjen e një pune simuluese CBDC të mundësuar nga blockchain. Sipas Korea JoongAng Daily, ekzaminimet e para ka shumë të ngjarë të fillojnë muajin tjetër.

Nisur nga Kakao në 2018, Ground X njihet për drejtimin e sistemit të tij të bllokimit të quajtur Klaytn ConsenSys aktualisht ka qenë duke u bashkuar me Ground X për krijimin e një sistemi personal për sigurimin e një CBDC të Koresë së Jugut.

Fushata synon të shqyrtojë CBDC në një mjedis simulimi dixhital bazuar në teknologjinë moderne të shpërndarë, duke zbuluar situata të mundshme përdorimi të lidhura me lëshimin e CBDC, shlyerjen, ripagimet dixhitale si dhe negocimin, së bashku me kombinimet e mundshme të lidhura me blerjet e veprës elektronike të artit gjithashtu si të drejtat e autorit. Banka rezervë fillimisht zbuloi strategjitë e vendit për të shqyrtuar qarkullimin e një elektronike të fituar në shkurt 2021.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju