Binance Coin shikon 560 dollarë të tjerë pas shpërthimit të çmimit BNB "Cup and Handle"

Çmimi i BNB merr një rritje pasi Binance prezanton një fond blockchain prej 1 miliard dollarësh.

Binance Coin shikon 560 dollarë të tjerë pas shpërthimit të çmimit BNB "Cup and Handle"

Lulëzimi i përsëritur i çmimeve në tregun Binance Coin (BNB) po ngjyros një model grafik të favorshëm të përjetshëm me një objektiv të kundërt prej 560 dollarë.

I quajtur si Kupa dhe Trajtimi, modeli shfaqet kur çmimi krijon një përparim që duket si një modë në formë U (Kupa). Kjo i përmbahet zhvillimit të një grupi rrjeti që vjen poshtë (Handle). Një shpërthim mbi grupin Handle zakonisht rezulton në një shtesë avantazhi, me një objektiv të favorshëm në detaje ekuivalent me dimensionin e Kupës.

Kështu që shfaqet, BNB ka kaluar në të vërtetë një trajektore çmimi që i ngjan modelit Cup and Handle. Për më tepër, grumbullimi më aktual i kriptomonedhës, i shoqëruar me një rritje në sasitë e tregtimit, mori normat e tij mbi grupin Handle - një shpërthim - që rriti mundësitë e shtrirjes së favorshme paraprakisht.

Si rezultat, nëse grumbullimi i çmimeve BNB duron, ai me siguri do të shikojë një avancim në drejtim të objektivit të shpërthimit të Kupës dhe Trajtimit pranë 560 dollarëve. Anasjelltas, nëse çmimi bie nën rezistencën e Kupës (437 XNUMX dollarë), sigurisht që do të merrte shansin për të anuluar të gjithë aranzhimin e favorshëm.

Bazat e çmimeve BNB

Tubimi më aktual i çmimeve BNB u shfaq pasi Binance, përmes detyrës së saj blockchain Binance Smart Chain (BSC), prezantoi një fond prej 1 miliard dollarësh për të përshpejtuar promovimin në të gjithë tregun e kriptove. Kjo ndan $ 300 milion për detyrat që zhvillojnë aplikacione të decentralizuara në krye të BSC.

Tregtarët zakonisht i shohin rastet e inkubacionit të mbështetura nga detyrat e blockchain si të favorshme për pronat e tyre autoktone. Raste të tilla i motivojnë programuesit të ndërtojnë detyra krejt të reja në revistat e kryera publike/private, gjë që përmirëson nevojën për simbolet e tyre të brendshme.

Për shembull, në fillim të tetorit, Solana, një metodë publike e shtresës bazë blockchain, zbuloi mbi 5 milionë dollarë stimuj dhe financime të vlefshme për programuesit që merrnin pjesë në hackathon-in e saj ndërkombëtar të quajtur Ignition. shenjë, deri në 35%, siç mbuloi CryptoPumpNews.

Lexo artikullin:  Ethereum, Analiza e Çmimit të BNB: 21 korrik 2021 

BNB u shfaq se në të vërtetë kishte pësuar një magji të krahasueshme supozimi.

Santiment, një zgjidhje për monitorimin e informacionit të kriptove, gjeti gjithashtu një rritje të grumbullimit të BNB në të gjithë librat e xhepit që aktualisht mban simbole me vlerë të konsiderueshme. Të ashtuquajturat balena Binance Coin fituan rreth 412,000 BNB në 2 javët e mëparshme, duke përfshirë 8.7% edhe më shumë simbole të pronave të tyre ekzistuese.

Ndërtimi i BNB midis financuesve të shumtë u rrit pavarësisht nga indikacionet nga autoritetet rregullatore në disa vende.

I ngjashëm: Binance që drejton globin dëshiron në Irlandë për zyrën qendrore të "sistemuar"

Binance gjithashtu qëndron nën shqyrtim nga një numër kompanish në SHBA që në fakt kanë shkaktuar një numër fondesh mbrojtëse, të përbërë nga Tyr Capital dhe ARK36, ose të lënë ose të zvogëlojnë tregtimin në shkëmbimin e tij të kriptove.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju