Monedhë Binance: Ja se si tregtarët mund ta shkurtojnë këtë model

Përgjegjësia: Gjetjet e artikullit vijues janë mendimet e vetme të shkrimtarit dhe nuk duhet të merren si këshilla për investime

Tregu global i kriptovalutave, i udhëhequr nga Bitcoin, ka qenë mjaft i turbullt gjatë dy muajve të fundit. Ndërsa ka pasur disa përpjekje rikuperimi që nga shitja e 19 majit, shumica e altcoins nuk kanë qenë në gjendje të mbajnë nivele më të larta në listat e tyre përkatëse. Përpjekja e fundit për ringjallje erdhi në fund të qershorit kur tregu fitoi një vrull në rritje. Sidoqoftë, e njëjta gjë u mohua përfundimisht nga valët e vazhdueshme të presionit të shitjes.

Binance Coin, ndryshe nga shumica e homologëve të saj, ishte në gjendje të mbështeste trendin e saj në rritje. Siç u tha, formimi i një kanali lart ngriti disa shqetësime në lidhje me trajektoren e tij afatgjatë. Në kohën e shkrimit, BNB tregtohej me 306 dollarë, duke rënë me 3.5% gjatë 24 orëve të fundit.

Grafik ditor i monedhës Binance 

Pasi ranë në një minimum prej 224.8 $ në 22 Qershor, blerësit u futën përsëri në tregun BNB dhe filluan një trend rritës. Kjo çoi në formimin e një trendi rritës pasi BNB përfundimisht rimori rajonin mbi 38.2% Zgjerimin e Fibonacçit rreth 310 dollarë. Sidoqoftë, niveli 50-SMA (i verdhë) dhe 50% i zgjatjes (336.3 dollarë) formoi një zonë të fortë rezistence dhe mohoi çdo ngritje të mëtejshme.

Në kohën e shtypjes, çmimi i alt-it po provonte Shtesën prej 38.2%, me presionin në rënie që ende nuk u lihet. Ergo, BNB ka të ngjarë të shohë nivele më të ulëta gjatë ditëve të ardhshme. Një zonë kryesore e mbështetjes qëndronte në Zgjerimin prej 23.6% në 277.4 $, një nivel i cili interesant ishte afër Pikës së Kontrollit të Diapazonit të Dukshëm.

arsyetim

Treguesi i Momentit të Shtrydhjes sugjeroi që vrulli bullish ishte në rënie, siç tregohet nga shiritat e gjelbër në rënie. Ndërsa tregu ishte në një shtrydhje aktuale dhe tregonte se BNB do të binte në mënyrë të qëndrueshme në krahasim me një shitje të mprehtë, humbjet mund të amplifikoheshin sapo paqëndrueshmëria të rritet.

Lexo artikullin:  Minierat e Bitcoin: Minatorët e Amerikës së Veriut shohin një rritje prej 58% në Minierat e BTC

Indeksi i Relacionit të Forcës ka qenë duke tregtuar afër ekuilibrit gjatë 9 ditëve të fundit, por fakti që nuk ishte në gjendje të ngrihej mbi 50-55 ishte një shenjë e dobësisë. MACD u mbyll me një kryqëzim bearish ndërsa presioni i blerjes gradualisht tërhiqej në Listat.

përfundim 

Faktorët e lartpërmendur janë shenja shqetësuese për BNB dhe një mbyllje poshtë nivelit 290 dollarë dhe 200-SMA (jeshile) mund të shkaktojë shitjen e ardhshme - Një zhvillim që mund të tërheqë çmimin drejt 23.6% Fibonacci Extension para se të kërcej. Ndërkohë, tregtarët mund të presin për rimëkëmbje të përkohshme dhe të hyjnë në një tregti të shkurtër në zgjatjen 50% të BNB-së Fibonacci prej 336 $ dhe të dalin nga pozicionet e tyre në POC të Visible Range prej 260 $.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju