Bitcoin (BTC) në $ 50K: Ja çfarë mund ta shtyjë Bitcoin-in në një nivel të lartë 3-mujor

Kostoja e Bitcoin (BTC) arriti një lartësi të re tre mujore prej 47,998 dollarë pasi tregu i kriptove duket se është krijuar për një tubim tjetër të demit. Kriptomonedha kryesore në fakt ka blerë përtej fazës tre mujore bearish për të filluar me një shënim të fortë në Gusht. Ajo në të vërtetë ka hasur përsëri në mohim në shkallën $ 48K, si dhe një vazhdim i rezistencës thelbësore sigurisht që do ta shtynte atë në 50 mijë dollarë kushton rajoni shpejt.

BTC ishte deri në një nivel të ulët të rregullt prej $ 45,500 të Shtunën, por u rikuperua gjatë të Dielës për të testuar edhe një herë kapësen prej $ 48K. Kriptomonedha kryesore po zhvendos shumëllojshmërinë prej $ 45K- $ 48K me 45K $ që është ndihmë solide në zinxhir sot.

Metrikat kryesore mbi zinxhirin tregojnë një vrull të fortë bullish

Bitcoin transformoi rezistencat e tij thelbësore mbi $ 40K në mënyrë të shpejtë për të dëmtuar 3 rezistencat e mëparshme në 2 javët e para të Gushtit Ky është një tregues solid i favorshëm pasi kriptomonedhën kryesore po luftonte për të mbajtur mbi $ 35K për shumicën e 3 muajve të fundit. BTC '& rsquo; Metrikat në zinxhir në të vërtetë kanë zbuluar gjithashtu shërim fantastik në numrin e mëparshëm të metrikave, pasi ato thelbësore pulsuan sinjale të favorshme.

Hashrati i Bitcoin aktualisht po rikuperohet si dhe po afrohet ATHs, i cili është një tregues domethënës se fermat e mëdha të minierave që u larguan nga Kina në fakt kanë rindezur fermat e tyre të minierave jashtë shtetit. Hashrate tipike në ditën e mëparshme ishte 144.12 EH/s, hashrate tipike në 3 ditët e mëparshme ishte 128, si dhe në 7 ditët e mëparshme ishte 118.22.

Duke marrë parasysh që BTC në fakt ka trajtuar për të dëmtuar rezistencën e mëparshme prej $ 40, detyrat e mëdha të zinxhirit në të vërtetë janë rritur duke sugjeruar zgjerimin e vetëbesimit të financierit. Blerjet me zinxhir me vlerë 10 milion dollarë si dhe mbi përfaqësojnë më shumë se 50% të blerjeve.

 

Santiment '& rsquo; Informacioni i shikimit të turmës tregon se FOMO në mesin e financuesve është rritur në të vërtetë pasi ata parashikojnë një vrapim tjetër demi që mund të ritestojë ATH -në e tij të mëparshme prej 64,683 dollarë. Informacioni i rekomanduar për opinionin pozitiv është akoma i padëshiruar '& rsquo; Unë kam arritur në gradë të lumtur tashmë. Një FOMO Euforike në javët e ardhshme mund të çojë shpejt koston e BTC në ATH të ri.

Lexo artikullin:  A është Dogecoin i vendosur të ndjekë shpërthimin e Shiba Inu (SHIB) 400%?

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju