Bitcoin (BTC) Duke iu përmbajtur saktësisht modelit Stock-to-Flow, $ 135K Vjen deri në Dhjetor?

Ndërsa tregu i kriptove kalon 2 trilion dollarë vlerësime, Bitcoin (BTC) në fakt ka marrë mbi 5% në 24 orët e fundit duke kaluar 47,500 dollarë. Forshtë për herë të parë në 3 muajt e fundit që kostoja e BTC ka kaluar në të vërtetë në këto gradë.

Ndërsa përfundon, Bitcoin në të vërtetë i është përmbajtur në mënyrë specifike modelit Stock-to-Flow (S2F) të krijuar nga eksperti i preferuar i kriptove Plan B. Në qershor 2021 kur BTC ishte nën tregtimin e stresit të listuar nën $ 35K, Plani B i ofroi atij parashikimi për muajt që i përmbahen gushtit Ajo zbulon se kostoja e BTC po shkon në 135K dollarë deri në fund të dhjetorit 2021.

Së bashku me rritjen e kostos ekzistuese, Bitcoin (BTC) në fakt ka zbuluar gjithashtu një rinovim të konsiderueshëm në disa metrikë të zinxhirit.

Metrikat e Zinxhirit të Bitcoin (BTC)

Informacioni në zinxhir zbulon se minatorët e Bitcoin në fakt kanë filluar edhe një herë me një ndërtim të fortë. Gjatë muajit të fundit, ekuilibrat e minatorëve në të vërtetë kanë marrë një rritje të vazhdueshme, e cila është një tregues i shëndetshëm dhe i balancuar. Ajo tregon se minatorët po parashikojnë një rritje më të madhe të kostos së Bitcoin, si dhe nuk do të publikojnë të ardhurat tashmë.

Një tjetër furnizues i informacionit zinxhir Santiment raportoi se furnizimi i Bitcoin në shkëmbime në të vërtetë ka zbritur në një reduktim prej dy javësh. Ky është një tregues motivues, si dhe rekomandon që edhe më shumë BTC ka shumë të ngjarë të ftojë buxhetet. Furnizimi me Bitcoin në shkëmbime në fakt ka zbritur në një reduktim prej dy muajsh.

Glassnode në fakt ka bërë një monitorim të krahasueshëm me shkarkimet e këmbimit Bitcoin. Kishte parasysh:

Bitcoin në të vërtetë ka mbetur në valën e shkëmbimeve në gusht me një çmim midis 75k dhe 100k çdo muaj. Kjo madhësi e shkarkimit i ngjan kohëzgjatjes në mes të vitit 2020 si dhe TM1 2021, ku ndërtimi i rëndë, si dhe profesioni i arbitrazhit GBTC kontrolloheshin.

Të gjitha metrikat janë aktualisht për Bitcoin në këtë moment, si dhe ne mund ta shohim atë me shumë mundësi në 50,000 dollarë shpejt nëse pikat punojnë. Sidoqoftë, me grumbullimin aktual të altcoin, epërsia e Bitcoin në dhomën e përgjithshme të kriptove ka ardhur në të vërtetë me 2 faktorë pjesë, si dhe aktualisht është në 44.8%.

Lexo artikullin:  Qeveria franceze bën thirrje për një agjenci për të rregulluar kripton në të gjithë BE

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju