Çmimi i Bitcoin (BTC) vë 50 mijë dollarë si BlackRock, si dhe Wells Fargo zbulon investimin në BTC

Bitcoin (BTC) u hodh nga një ditë e reduktuar prej 44,161 dollarë për të regjistruar video një rekord të ri të përditshëm prej 47,348 dollarë, duke parë një fitim prej mbi 3,000 dollarë gjatë 24 orëve të mëparshme. Kriptomonedha kryesore u kujdes që të rimëkëmbet nga niveli i asistencës thelbësore prej 43,935 dollarë, si dhe thjesht një numër tubimesh larg krijimit të një lartësie të re 3 mujore mbi 48,000 dollarë.

Rezistenca e menjëhershme për kriptovalutën kryesore ekziston thjesht mbi 48,000 dollarë që mund të ndahen, gjë që mund të shihet nga kostoja e 50K $ pa mundim. BTC në fakt është mbledhur pothuajse 63% nga korriku i reduktuar, megjithatë merret me pengesat thelbësore teknologjike para se të mund të rishqyrtonte ATH -të mbi 64K dollarë. Kriptomonedha kryesore në fakt është përballur me refuzimin në 48,000 dollarë në një numër festimesh ndërsa 47,000 dollarë ende funksionon si një rezistencë vitale.

Tregu i kriptove gjithashtu liroi një kapje bearish tre-ditore pasi kapaku i tregut u rrit mbi 2 trilion dollarë edhe një herë. Së bashku me Bitcoin, shumica e altcoins gjithashtu u rritën në miqësi me mjedisin, duke marrë diku midis 5% -20%. Cardano (ADA) përfundoi të ishte altcoin i dytë pasi Solana goditi një ATH të ri mbi 2 dollarë, si dhe akoma më shumë simbole kripto përgatiten për të shqyrtuar ATH-të e tyre të mëparshme.

Bitcoin rritet në zgjimin e lajmeve institucionale bullish

Rritja e kostos së bitcoin u kreditua nga një sërë deklaratash nga titanët kryesorë ekonomikë të përbërë nga BlackRock si dheWells Fargo BlackRock, globi '& rsquo; Mbikëqyrësi më i madh i posedimit zbuloi 382 milion dollarë në furnizimet e minierave të Bitcoin ndërsa Wells Fargo nënshkroi një Fond ekskluziv Bitcoin Të dy titanët ekonomikë në të kaluarën në të vërtetë kanë qenë thelbësorë për Bitcoin, megjithatë si shumë të tjerë, ata në fakt gjithashtu kanë hequr dorë nga nevoja e tij në rritje.

Informacioni i Santiment sugjeroi që besimi i grupit në të vërtetë është transformuar bearish si rezultat i epërsisë bearish tre-ditore, si dhe shumë të parashikuar që kostoja të bjerë edhe më shumë. Sidoqoftë, tradicionalisht kostoja e BTC ka qenë në të vërtetë pumped kur tregu më së paku e parashikon atë.

Lexo artikullin:  Daljet e këmbimit të Bitcoin (BTC) arritën nivelin më të lartë 5-vjeçar, Aktiviteti i Adresave Shkon 30%

Kriptomonedha kryesore kërkon të dëmtojë rezistencën e mëparshme prej $ 50,000 fillimisht, si dhe më vonë të kërkojë heqjen e 51,000 dollarëve, pasi mund të vendosë një pengesë në nivelin më të lartë të prillit. Pjesa e dytë e vrapimit të demit ka filluar në të vërtetë, si dhe 2 altcoins Solana si dhe Cardano aktualisht kanë arritur në ATH-të e reja. Kështu, është vetëm një çështje kohe para se Bitcoin -i, si dhe altcoins të tjerë të tjerë të përputhen me të njëjtën gjë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju