Kapaku i realizuar i Bitcoin (BTC) godet në nivele të reja të larta të të gjitha kohërave, minatorë në rritje

Kohët e fundit, Bitcoin (BTC) bëri një veprim të fortë duke u rritur plotësisht në 47,000 dollarë. Edhe aktualisht BTC po mban gradat e saj të asistencës thelbësore prej $ 45,000. Në kohën e shtypit, Bitcoin po tregtohet në 46,392 dollarë, si dhe ka një kapak tregu prej 370 miliardë dollarësh.

Kjo vjen në mes të rinovimeve të rëndësishme në Bitcoin '& rsquo; s metrikë zinxhirore. Rrjeti Bitcoin mbetet për të thithur prurjet e reja të financimit. Bitcoin '& rsquo; Përputhja në zinxhir e kapakut të tregut e njohur edhe si kapaku i tij i kuptuar ka prekur në të vërtetë një nivel të lartë të të gjitha kohërave.

Siç regjistron Glassnode: "& ldquo; Ajo llogaritet duke vlerësuar secilën monedhë me koston kur është investuar për herë të fundit, duke qëndruar për një bazë çmimi të akumuluar për tregun" & rdquo ;.

Trendi i rritjes në kapakun e kuptuar diskuton se monedhat e mbledhura me norma më të volitshme janë investuar dhe tregtuar në të vërtetë, si dhe tregu duhet të thithë stresin nga ana e shitjes për të pasur tendencë më të madhe. Ndërsa Glassnode diskuton:

Kapaku i Realizuar filloi të trendohej më shumë në fund të korrikut, si dhe në të vërtetë thjesht arriti në një krejt të re të të gjitha kohërave, prej 379 miliardë dollarësh. Duke pasur parasysh që normat e zonës në të vërtetë kanë mbetur në rritje, kjo tregon se financimet e reja po lëvizin drejtpërdrejt në Bitcoin, si dhe tregu mund të marrë atë stres nga ana e shitjes.

Bitcoin Minator Revenu Per Hash Në Rritje

Hashrate Bitcoin ka rifilluar udhëtimin e saj në veri pas një kolapsi 50% në maj në mes të shtypjes së Kinës. Gjatë 2 muajve të fundit, hashrate është rritur në të vërtetë 25% nga niveli më i ulët i të gjitha kohërave pasi rrjeti Bitcoin aktualisht po nxjerr në 112 EH/s.

Gjatë vitit 2014 duke pasur parasysh që përgjysmimi i Bitcoin në maj 2020, të ardhurat e minatorëve u ulën nga 9.5 BTC/EH në një reduktim prej 5.6 BTC/EH në maj 2021. Megjithatë, me lëvizjen aktuale të mrekullueshme të minatorëve, atje ' & rsquo; ka qenë gjithashtu një modifikim i madh me vështirësi në procedurë.

Të gjithë minatorët që kanë mbetur për të qëndruar në internet gjatë gjithë kohëzgjatjes së lëvizjes aktuale kanë parë që të ardhurat e tyre të minatorit Bitcoin janë zgjeruar me 57% me hash në rreth 8.8 BTC/EH.

Lexo artikullin:  Propozimi i ri i BE synon të shtrëngojë politikat për dërgimin e kriptovalutave

Kështu, ekuilibri në internet i minatorëve të Bitcoin është rritur në të njëjtën mënyrë gjatë 2 muajve të fundit. Zhvillimi në internet i ekuilibrave të minatorëve ka kaluar në të vërtetë +5 K/muaj, duke sugjeruar kështu një stres të reduktuar të marketingut. Gjatë muajit të fundit, rregullimi i cilësimit të uebit për minatorët e Bitcoin në fakt është transformuar i favorshëm.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju