Rezervuarët Bitcoin (BTC) Nën $ 30,000, Këtu janë nivelet e ardhshme të mbështetjes

Globi '& rsquo; Crypto-ja më e madhe Bitcoin (BTC) vazhdon udhëtimin e saj duke rënë nën të një ndihmë shtesë jetësore prej $ 30,000. Në kohën e shtypit, Bitcoin është poshtë 6.09% duke tregtuar në 29,598 $ me një kapak tregu prej 555 miliardë dollarë.

Përplasja e normës vjen pasi numri serik i adresave që komunikojnë me bllokimin e Bitcoin-it në të vërtetë ka marrë një rënie të vazhdueshme duke pasur parasysh atë në mes të majit 2021.

Sipas ekspertit të kriptave, Lark Davis, pothuajse 11% e furnizimit me Bitcoin negocionte ndërmjet 31 mijë dollarë dhe gjithashtu 34 mijë dollarë. Eksperti mban në mend se marketingu i panikut ka aktivizuar dështimin më të mirë në normën e Bitcoin që mund të rezultojë në një ndikim të zhytur.

Ndihma prej 30K dollarësh ishte jetike për Bitcoin. Grafët teknikë rekomandojnë një modifikim pasues për një zhytje nën gradat e mëposhtme të ndihmës. Shkallët e mëposhtme të njëpasnjëshme të ndihmës Bitcoin për të mbajtur vëmendjen janë 28K $, 26K $, 22K $ dhe gjithashtu 19K $.

Tregu i kriptos poshtë 7% duke humbur 100 miliardë dollarë

Përplasja aktuale e normës BTC bëhet pjesë e modifikimit më gjithëpërfshirës të tregut. Tregu i përgjithshëm i kriptovalutave është në rënie 7% në 24 orët e fundit duke eleminuar më shumë se 100 miliardë dollarë nga kufiri i tregut.

Ethereum (ETH) është poshtë 8.75% duke rënë nën gradat e ndihmës së mëparshme prej $ 1750. Binance Coin (BNB) bie me 13% duke tregtuar aktualisht me 260 $. Cardano (ADA) është gjithashtu në rënie me 11% tregtare në 1.0 $.

Modifikimi më gjithëpërfshirës i tregut përputhet me vjeshtën e lartë në Wall Street të hënën, 19 korrik. Dow Jones (DJIA) grumbulloi mbi 700 faktorë ndërsa shqetësimet e situatave në rritje të versionit delta COVID-19 e vendosën tregun nën stres. Ky ka qenë në të vërtetë vetëm një nga përmirësimet më të pjerrëta një-ditore të indeksit duke pasur parasysh që tetorin 2020.

Tregu i kriptovalutave në të vërtetë është më i madh në përputhje me lëvizjen në Wall Street. Nga ana tjetër, lojtarë institucionalë dhe balena kanë mbetur në të vërtetë për të grumbulluar edhe më shumë produkte mes këtij modifikimi. Gjatë pushimit të fundjavës së fundit, një balenë e vetmuar fitoi gati 1 miliard dollarë me vlerë BTC. Kjo balenë përfshinte rreth 30,000 Bitcoin përgjatë 18 çantave.

Lexo artikullin:  Miliarderi Ken Griffin kritikon kripton si "thirrje xhihadiste" kundër monedhës amerikane

Në të njëjtën kohë, institucionet e investimeve financiare si Rothschild në të vërtetë kanë ndërtuar Bitcoin shtesë me artikuj të prejardhur. Siç raportoi Coin Gape, Rothschild bleu mbi 100K aksione të Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) në tremujorin e fundit.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju