Tanke Bitcoin (BTC) nën 40,000 dollarë Edhe një herë ja çfarë mund të bëjnë investitorët

Pas rritjes së të gjithë metodës në 42,000 dollarë gjatë fundjavës së fundit, duket se Bitcoin po ngadalësohet sa më shpejt. Bota '& rsquo; Kriptovaluta më e madhe është ulur 3% që nga koha e shtypit! Bitcoin po tregtohet në nivele 38,591 dollarë me një kapak tregu prej 724 miliardë dollarësh.

Paqëndrueshmëria aktuale e kostos në fakt i ka mërzitur financuesit pasi Bitcoin po zbulon luhatje të egra pa verifikuar ndonjë model specifik. Opsionet dhe tregtari algo Altcoin Psycho diskuton atë që financuesit duhet të bëjnë tani e tutje.

Bazuar në tabelat teknike të Bitcoin, nëse Bitcoin trajton një shpërthim mbi 41,000 dollarë dhe qëndron për një kohë të gjatë, ne do të shkojmë në nivele 49,000 dollarë. Në disavantazh, nëse Bitcoin bie nën nivelet e $ 36,000, nivelet e ardhshme të ndihmës do të jenë në $ 29,000.

'Shtë '& rsquo; definitivisht nuk janë të gjitha të këqija për financuesit e Bitcoin nga këtu e tutje. Besimi shoqëror dhe i turmës për Bitcoin është ende pak bearish. Meqenëse investitorët/tregtarët e kriptove janë shumë aktivë në kanalin e rrjeteve sociale Twitter, besimi Bitcoin qëndron paksa i pafavorshëm bazuar në vëllimin social të Bitcoin dhe & raportin e vërejtjeve të favorshme kundrejt atyre të pafavorshme.

Vëzhgimet kryesore në zinxhir për Bitcoin (BTC)

Programet metrike të përshtatura SOPR (aSOPR) që për shkak të shitjes së majit, një pjesë e madhe e kostove të zinxhirit në fakt i ka kuptuar humbjet. Vlera aSOPR e 1 veproi si rezistencë. Sidoqoftë, kohët e fundit, SOPR në fakt është mbledhur shumë më tepër me ndërgjegjësimin e të ardhurave të konsiderueshme në blockchain Bitcoin.

Me aSOPR që kërcen më shumë, Glassnode raporton se “& ldquo; tregu në të vërtetë ka ndaluar të kuptuarit e fitimeve (mbajtja e qëndrimeve të dënimit) dhe është marrë nën presionin e shitjes ”& rdquo ;.

Një ekspert tjetër popullor Joseph Young diskuton se Bitcoin (BTC) aktualisht po tregton në nivelet e shikuara në shkurt 2021. Megjithatë, interesi i hapur i tregut të së ardhmes është dukshëm i ulët. Si rezultat, Young e quan atë një “& ldquo; shërim shumë më i shëndetshëm i nxitur nga pika ”& rdquo; dhe për këtë arsye qëndron pozitiv.

Metoda Bitcoin në të vërtetë ka qëndruar e paqëndrueshme gjatë dy viteve të fundit, është '& rsquo; Ka qenë shumë e vështirë të parashikosh ndonjë veprim të ardhshëm të kostos. Megjithatë, nëse ju & rsquo; re bankare në Bitcoin '& rsquo; Në të ardhmen afatgjatë, çdo nivel kostoje në serinë prej $ 30,000- $ 40,000 mund të jetë i dobishëm për krijimin.

Lexo artikullin:  Minatorët kinezë të Bitcoin dhurojnë gjeneratorë për lehtësimin e përmbytjeve në Henan

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju