Bitcoin, Analiza e Çmimeve Dogecoin: 3 Gusht 2021 

  • Rritja e kostos së Bitcoin u rrit mbi 42,000 dollarë në mes të çështjeve të taksës së kriptove në Shtetet e Bashkuara.
  • Kostoja e Dogecoin kërcënon një rënie tjetër në 0.16 dollarë pas konsolidimit të vazhdueshëm të borxhit.

Monedhat kriptografike po përballen me presion të shtuar mbi kokë, duke e bërë të vështirë për demat të mbajnë brezin fitues të regjistruar në numrin e mëparshëm të javëve. Fillimisht, Bitcoin tërhoqi të gjithë tregun ndërsa nxitoi nga nivelet e listuara nën 30,000 dollarë në lartësitë mbi 40,000 dollarë. Megjithatë, kriptovaluta kryesore '& rsquo; Korrigjimi nga $ 42,000 duket se aktualisht ka aktivizuar humbjet në të gjithë bordin.

Bitcoin: -

Monedha kriptovalutë po rritet në 38,750 dollarë pasi u fiksua nga nivelet më të larta të fundjavës prej 42,500 dollarë. Ndërsa porositë e shitjes u rritën, mundësitë e mbajtjes mbi 40,000 dollarë u ngushtuan. Përveç kësaj, mesatarja e thjeshtë lëvizëse 200 (SMA) aktualisht shton presionin e sipërm.

Ndërkohë, objektivi kryesor është mbrojtja e ndihmës më të madhe, në mënyrë ideale mbi 38,000 dollarë. Këtu, demat do të përgatisin objektivin e ardhshëm të sulmit mbi 40,000 dollarë.

Sidoqoftë, tregtarët duhet të kuptojnë sinjalin e shitjes nga shenja e Mesatares së Lëvizjes (MACD) në tabelën katër-orëshe. Kjo tregon se opinioni bullish po venitet dhe shitësit po marrin kontrollin. Nëse MACD mbyll hapësirën në vijën mesatare, Bitcoin mund të mos ndalet në $ 38,000 megjithatë mund të zgjasë këmbën bearish në $ 35,000.

Grafiku BTC / USD 12-orë

Tabela e drejtpërdrejtë

Dogecoin: -

Dogecoin në fakt kishte imagjinuar mbylljen e korrikut pranë 0.3 dollarë, megjithatë dëshirat e tyre në fakt janë nënshtruar nga konsolidimi i borxhit. Monedha meme vazhdon të tregtohet disi mbi 0.2 dollarë ndërsa 100 SMA kapin përfitimin e saj të menjëhershëm në tabelën 12-orëshe.

Grupet Bollinger theksojnë tregtimin anash, duke rekomanduar që Dogecoin të mbetet në një zonë pa tregti. Vini re se ndërsa grupet kufizohen, DOGE i afrohet një shpërthimi. Sidoqoftë, grupet Bollinger nuk sugjerojnë udhëzimet e shpërthimit. Tregtarët mund të shikojnë për afërsi mbi brezin e sipërm për të konfirmuar një rritje dhe të listuar poshtë brezit të poshtëm për të krijuar një rënie të kostos.

Lexo artikullin:  Inflacioni në rritje i SH.B.A. bën presion shtesë në tregun e kriptove

Grafik DOGE / USD katër orë

Tabela e drejtpërdrejtë

Në kohën e kompozimit, Dogecoin ishte duke u tregtuar i listuar nën kufirin e mesëm, kështu që mundësia e rënies të rifillojë. Për më tepër, RSI në fakt thjesht ka rënë nën vijën mesatare, duke nxjerrë në pah perspektivën agresive bearish. Kuptoni që mbyllja e ditës nën $ 0.2 mund të shkaktojë më shumë humbje në $ 0.16.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju