Bitcoin zgjeron korrigjimin pasi Ethereum sheh refuzimin e 'pikturës së përsosur' në nivelet më të larta të të gjitha kohërave

Një veprim kopjues nga ETH i lë financuesit dukshëm të pakënaqur, si dhe vendos frenat në modën "" up just just "të javës së kaluar.

Bitcoin zgjeron korrigjimin pasi Ethereum sheh refuzimin e 'pikturës së përsosur' në nivelet më të larta të të gjitha kohërave

Bitcoin (BTC) mbeti më afër 60,000 dollarë më 22 tetor pasi altcoin më i madh Ether (ETH) pushoi së punuari për të vulosur nivelet më të reja të të gjitha kohërave.

ETH e lartë në të gjitha kohërat? Blink si edhe ju do të humbasë atë

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro si dhe TradingView ETH/USD thjesht përputhen me dokumentin e tij $ 4,380 në Bitstamp para se të shihni një refuzim të rëndë.

Tregtarët e parë më parë pasi Ethereum u shfaq për të qenë në përputhje me Bitcoin në shkallë të reja historike, vetëm për të hasur në rezistencë të menjëhershme, si dhe për të rënë shumë prapa menjëherë në një larmi të zvogëluar.

Tregtari, si dhe eksperti Rekt Capital, e quajtën rastin një "refuzim të shkëlqyer të imazhit".

Në momentin e kompozimit, ETH/USD qarkulloi rreth 4,150 dollarë, duke mbrojtur 4,000 dollarë si ndihmë me përjashtimin e një rënieje të shpejtë e cila u pajtua shpejt me rivanshin e lartë të të gjitha kohërave.

Kundër Bitcoin, Ethereum doli shumë më mirë, me grupin ETH/BTC që në fakt kishte kërcyer pranë niveleve më të ulëta të fundit të parë në fund të korrikut

Bitcoin mund të ketë "ekstazë shtesë nga ana e sipërme"

Pasi gjithashtu ndaloi së punuari për të mbajtur shkallë jashtëzakonisht më të mëdha, vetë Bitcoin bëri një pushim të gjerë pasi tregjet e mbinxehura ftohën kënaqësinë e tyre.

Lidhur: Shumë e spikatur: ETF e së ardhmes së Bitcoin në rrezik të godasë tavanin për marrëveshjet

Çmimet e financimit po ktheheshin në normale të Premten, pasi në fakt arritën në një gjendje që të kujtonte majën e shpërthimit nga Prilli

Ashtu si me pasionin e hapur, megjithatë, këto nuk ishin aq të çmendura sa tronditja e Q2, e cila krijoi 64,900 dollarë të lartë të të gjitha kohërave në pozicionin deri më sot.

"Kjo nënkupton se ndoshta ka akoma hapësirë ​​për ekstazë shtesë, megjithatë ne jemi në nivele që po fillojnë të zgjerojnë tregun," komentoi kompania e tregtimit të kriptove QCP Capital në azhurnimin e saj më të ri të tregut.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju