Minatori Bitcoin Stronghold do të listojë pothuajse 6 milionë aksione në IPO -n e tij prej 100 milionë dollarësh

Kompania përdor një burim energjie të qëndrueshëm duke transformuar thëngjillin e mbeturinave në fuqi në mineBitcoin

Minatori Bitcoin Stronghold do të listojë pothuajse 6 milionë aksione në IPO -n e tij prej 100 milionë dollarësh

Biznesi amerikan i minierave Bitcoin Stronghold Digital Mining do të listojë pothuajse 6 milionë aksione në një publik në Nasdaq.

Stronghold synon të listojë 5,882,352 aksione të zakonshme të klasit A ​​të vlerësuara midis 16 dhe 18 dollarë nën tiketerin "SDIG". Marrja e normës së zakonshme të ofruar të propozuar e vendos IPO -në në rreth 100 milion dollarë.

Ndërmarrja me bazë në Kennerdell, Pensilvania u paraqit fillimisht me Komisionin e Letrave me Vlerë dhe Shkëmbimin për një IPO aNasdaq në korrik. Do të financojë një rritje gati 900% të aftësisë në vitin e ardhshëm. Planprogrami i fundit aktualisht është dorëzuar në SEC, megjithatë ende nuk është bërë i besueshëm.

Stronghold synon të jetë biznesi i parë i minierave kripto -amerikane të Veriut që do të dalë në publik përmes një IPO të vërtetë, sipas Nasdaq Kjo është e ndryshme nga metodat e listimit aktual të shquar të drejtpërdrejtë dhe gjithashtu metodat e Kompanive të Blerjes me Qëllim Special (SPAC).

Stronghold do të thotë të sigurosh ekspertë, ose ndërmjetës që ndihmojnë kompaninë të bëhet gati për ofertën, një alternativë 30-ditore për të blerë sa më shumë 882,352 aksione të furnizimit të saj me normën e IPO-s, në rritje në ofertën prej 5.8 milion për gjeneralin. publike.

B. Riley Securities, Inc dhe gjithashtu Cowen do të shërbejnë si mbikëqyrës të përbashkët të librave, ndërsa Tudor, Pickering, Holt & & Co funksionojnë si mbikëqyrës kryesorë.

Stronghold e përkufizon veten si një "biznes i zhvillimit të lindur" i cili aktualisht drejton rreth 3,000 minatorë kripto me një aftësi çmimi hash prej rreth 185 petahash për 2 (PH/s) sipas programit mësimor.

Ai përmendi se është bërë pjesë e aranzhimeve me 3 shitës për t'i dhënë 26,150 minatorë të shtuar me një çmim të plotë të aftësisë hash prej mbi 2,500 PH/s. Dorëzimi i 72% të tyre në fakt është vendosur për shpërndarje këtë vit, ndërsa pjesa tjetër do të sigurohet në 2022.

Lexo artikullin:  Vrapimi me Dem Polkadot (DOT) nuk po ndalet në çdo kohë së shpejti, ja pse

Kështjellë do të thotë të marrësh shumë më tepër pajisje me të ardhurat e IPO -s pasi 55,800 minatorë të shtuar janë menduar në të vërtetë.

Related: Minatori i Shteteve të Bashkuara ngre 105 milionë dollarë për të ripërdorur qymyrin e mbeturinave direkt në kripto

Kompania posedon dhe gjithashtu drejton "Fabrikën e Scrubgrass" në Pensilvani e cila në fakt është njohur si një burim tjetër energjie sepse transformon thëngjillin e mbeturinave në fuqi. Programi mësimor përmendi:

"Ne jemi të përkushtuar të krijojmë fuqinë tonë dhe gjithashtu të trajtojmë pronat tona në mënyrë të qëndrueshme, dhe gjithashtu kompania jonë beson se ne jemi vetëm një nga firmat e para të inkorporuara të minierave të kriptos me një përqendrim në procedurat ekologjikisht të dobishme."

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju