Parashikimi i Çmimit të Bitcoin: BTC bën një Vrapim Masiv Për 40,000 $ Ndërsa Ndjenja e Investitorëve rritet

  • Kostoja e Bitcoin shpërthen në mes të një kapjeje të ngushtë ndërsa demat shkojnë për shërim mbi 40,000 dollarë.
  • Sinjale të gjalla blerje të spërkatura brenda BTC '& rsquo; Korniza kohore e shkurtër mund të mbështesë trendin në rritje.

Kostoja e Bitcoin u rrit me gati 20% pas një ringjalljeje të madhe bullish drejt përfundimit të fundjavës dhe fillimit të javës së re '& rsquo; Tregtimi. Cryptocurrency Bellwether aktualisht kishte verifikuar ndihmën mbi 32,000 $, duke lejuar demat të përqendrohen në nivele që shkojnë në $ 40,000

Disa nivele të rezistencës u shtypën në pamjen e pasme, të përbërë nga 50 Simple Moving Average (SMA), 100 SMA dhe 36,000 $. Bitcoin gati i kreu shpatullat me 40,000 dollarë megjithatë tregtohet me 38,276 dollarë në kohën e kompozimit.

A është e qëndrueshme çmimi Bitcoin Uptrend?

Disa shenja teknike kanë sinjale të shkëlqyera blerjeje në afat prej katër orësh, që do të thotë tërheqja tërheqëse. Divergjenca mesatare e konvergjencës në lëvizje (MACD) në të vërtetë ka verifikuar opinionin bullish duke ndjekur një sinjal blerje të verifikuar së fundmi. Kjo thirrje për ofertë manifestohet pas lëvizjes së shpejtë tipike 12-ditore të përshkuar mbi EMA 26-ditore.

Ndërsa MACD vendoset mbi vijën mesatare, shanset për një rritje të vazhdueshme të rritjes janë rritur ndjeshëm. Pikëpamja e njëjtë e fortë bullish mbështetet nga lëvizja e Indeksit të Forcës relative (RSI) nga rreth vendndodhja e tepërt e shitur në zonën e tepërt të blerë.

Një zhvendosje e mprehtë lart në këtë mjet teknik nxjerr në pah kapjen në rritje bullish. Prandaj, Bitcoin '& rsquo; kursi më i vogël i rezistencës qëndron lart, minimumi ndërkohë.

Grafik katër orë BTC / USD

Tabela e drejtpërdrejtë

Një pushim i verifikuar mbi 39,000 dollarë konfirmon rritjen ndërsa demat shikojnë tregtinë përtej $ 40,000 brenda sesioneve të ardhshme. Vini re se fitimet mbi 40,000 dollarë mund të aktivizojnë gjithashtu një tubim tjetër të madh. Disa rezistencë parashikohen në 200 SMA në tabelën katër orëshe, ndërsa 50,000 dollarë mund të jenë takimi i radhës për demat.

Nivelet Intraday Bitcoin

Shkalla e vendndodhjes: 38,434 dollarë

Lexo artikullin:  Analiza e çmimeve 10/1: BTC, ETH, ADA, BNB, XRP, SOL, DOT, DOGE, LUNA, UNI

Trendi: Bullizëm

Paqëndrueshmëria: E lartë

Mbështetja: 38,000 dollarë dhe 35,000 dollarë

Rezistenca: 39,000 dollarë dhe 200 SMA

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju