Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC gati për një rënie tjetër prej 8%, koha për të shitur?

  • Norma e Bitcoin vështirë se mban mbi 38,000 dollarë ndihmë afatshkurtër pasi humbjet mbeten në 35,000 dollarë.
  • MACD në tabelën katër orëshe ka një sinjal të shkëlqyeshëm bearish, që tregon se kursi më i vogël i rezistencës është në rënie.
  • Vetëm një pushim mbi 40,000 dollarë do të garantojë stabilitetin e tregut ndërsa demat shikojnë drejt ngritjes supreme duke kaluar 50,000 dollarë.

Norma e Bitcoin në fakt ka humbur vende të shumta të asistencës vendimtare në dy ditët e mëparshme. Rritja në 42,500 dollarë në fakt kishte restauruar financierët & rsquo; shpreson se në të vërtetë kishte ardhur koha që Bitcoin të rivendoste madhështinë e tij, duke lëvizur mbi 50,000 dollarë dhe drejt 65,000 dollarëve.

Sidoqoftë, një korrigjim hyri në foto, me Bitcoin që lëvizte nën 40,000 dollarë. Këmba e poshtme më vonë u zgjerua nën 50 Simple Moving Average (SMA) në tabelën katër-orëshe. Në kohën e kompozimit, demat duket se e kanë të vështirë ta mbajnë normën mbi 38,000 dollarë. Sidoqoftë, një mbyllje katër-orëshe e shënuar nën këtë nivel jetësor ka të ngjarë të shkaktojë urdhra të mëdhenj të shitjes ndërsa humbjet përparojnë drejt $ 35,000.

A është i ndalueshëm korrigjimi i çmimit të Bitcoin?

Rënia duket e fuqishme nga një këndvështrim teknik afatshkurtër, kryesisht kur vërehet shenja e Divergjencës së Konvergjencës Mesatare Lëvizëse (MACD). Kjo shenjë teknike ndjek modelin e një prone dhe llogarit vrullin e saj.

Me kalimin EMA 12-ditor nën EMA 26-ditor, shanset për një veprim me normë më të ulët u rritën. Ndërkohë, MACD në fakt thjesht ka kaluar nën vijën mesatare, duke supozuar se arinjtë janë plotësisht në kontroll. Nëse fotografia teknike mbetet e njëjtë, Bitcoin do të vazhdojë me korrigjimin në 35,000 dollarë.

Grafik katër orë BTC / USD

Tabela e drejtpërdrejtë

Ndërkohë, Indeksi i Forcës Relative (RSI) është ende neutral pavarësisht tërheqjes nga 42,500 dollarë. Me fjalë të tjera, Bitcoin nuk është shitur ende, dhe shitësit kanë ende hapësirë ​​për të parë. Aktualisht, RSI mban në 35 ndërsa lëviz ngadalë në vendin e mbivlerësuar.

Lexo artikullin:  Bitcoin (BTC) në $ 50K: Ja çfarë mund ta shtyjë Bitcoin-in në një nivel të lartë 3-mujor

Ndoshta, ndihma e vërtetuar në 38,000 dollarë do të anulonte thirrjet në 35,000 dollarë. Me Stabilitetin në këtë nivel, ne parashikuam që blerësit të fillojnë të jenë të disponueshëm në masë ndërsa hezitimi mbi ushqimin e trendit të rritjes minimizohet. Një pushim mbi $ 40,000 do të verifikojë demat '& rsquo; rrokje në Bitcoin ndërsa sytë shikojnë ngritjen në 50,000 dollarë.

Nivelet Intraday të Çmimit Bitcoin

Shkalla e vendndodhjes: 37,985 dollarë

Trendi: Bearish

Luhatshmëria: Zgjerimi

Mbështetje: 35,000 dollarë

Rezistenca: 40,000 dollarë dhe 42,500 dollarë

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju