Interesi i kërkimit për Bitcoin është afër niveleve më të ulëta të 1-vjeçarit ndërsa çmimi i BTC bie nën 55 mijë dollarë

Askush nuk duket shumë i marrë me Bitcoin pavarësisht se BTC/USD është mezi 15% nga nivelet më të larta të të gjitha kohërave.

Interesi i kërkimit për Bitcoin është afër niveleve më të ulëta të 1-vjeçarit ndërsa çmimi i BTC bie nën 55 mijë dollarë

Bitcoin (BTC) vuri re një tërheqje të parashikuar gjerësisht më 13 tetor ndërsa demat luftuan me nivelet më të larta të vjetruara të të gjitha kohërave në shkurt.

Analistët nuk u mahnitën nga tërheqja e çmimit të BTC

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro dhe TradingView konfirmuan kthimin e BTC/USD nga nivelet më të larta të pesë muajve në një fitim të shkurtër nën 54,000 dollarë në Bitstamp.

Pasi u rikuperuan në rreth 55,000 dollarë, dyshja u konsideruan të pabarabartë të Mërkurën pa asnjë rrugë të qartë të dukshme brenda periudhës së shkurtër kohore.

Për analistët, megjithatë, pati pak tronditje brenda grevave. 58,000 dollarë ishin vlerësuar si rezistencë e vështirë e cila nuk kishte gjasa të ndërpriste, ndërsa një alternativë e "blerjes së uljes" në 53,000 dollarë ose më poshtë ishte gjithashtu në radar për shumë.

"Ky tërheqje e BTC nuk do të kishte frikë nga unë në asnjë aspekt," përmblodhi tregtari dhe analisti Rekt Capital. 

Ai shtoi se një konsolidim dhe ritestim i tillë ishte pa dyshim një karakteristikë e kërkuar për Bitcoin për të çimentuar ndihmë të re dhe për të vazhduar në drejtim të lartësive ekzistuese të të gjitha kohërave dhe të së kaluarës.

I një mendimi analog ishte në tregtarin e stilit Pentoshi, i cili la të kuptohej se niveli i poshtëm i sipërm i cili mund të jetë pasojë e tërheqjes mund të jetë gjithashtu finalja e Bitcoin më herët sesa një sulm në rangje të rritura.

"Pastroni pavlefshmërinë e qartë nëse 48k vendoset gabim," përfundoi ai në reagimet e Twitter të martën.

Mungesa e euforisë është "tronditje e mirë"

Si KriptoPumpLajmet e raportuara, Bitcoin ka ruajtur një gjë të një profili të ulët, pavarësisht se vjen brenda 15% të niveleve më të larta të të gjitha kohërave.

Të ngjashme: Keni nevojë për pak 'hopium' të Bitcoin? Ky tabelë kërkon çmim krejt të ri të BTC gjatë gjithë kohës i tejkaluar deri në Nëntor

Informacioni i Google Trends shfaq një mungesë krahasuese të interesit në Bitcoin këtë vjeshtë, në kontrast me atë të mëparshëm brenda një viti.

Ndjenja, duke shfaqur tregues të lakmisë, nuk ka arritur ekstremet që historikisht karakterizojnë majat e çmimeve vendase dhe makro.

"I befasuar këndshëm nga mungesa e euforisë teksa ne metodojmë $ 60 Bitcoin", reagoi këtë javë Charles Edwards, babai themelues i mbikëqyrësit të pasurisë Capriole.

"Ashtu si Tetori 2020."

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju