Bitcoin hedh 6% në betejë për mbështetje të lartë të të gjitha kohërave mes rënies së normave të financimit

Tregjet e Bitcoin po pastrohen gradualisht nga veprimet e paarsyeshme me një tërheqje të përjetshme në drejtim të $ 60,000.

Bitcoin hedh 6% në betejë për mbështetje të lartë të të gjitha kohërave mes rënies së normave të financimit

Bitcoin (BTC) u zhyt shkurtimisht e listuar nën 63,000 dollarë më vonëOkt 21, si një rregullim bazë i ftohur në treg.

Bitcoin lufton për një mbështetje krejt të re në optimalen e vjetër

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro si dhe TradingView iu përmbajtën BTC/USD pasi dolën nga nivelet më të larta të të gjitha kohërave mbi $ 67,000 për të arritur nivelet më të ulëta prej $ 62,860 në Bitstamp.

Rënia prej rreth 6% nga optimale e tij erdhi si një tronditje e vogël për investitorët me përvojë, pavarësisht Bitcoin deri më tani për të zhvilluar mbështetje të fortë në faqen e internetit të nivelit të tij të mëparshëm të të gjitha kohërave prej 64,900 dollarë.

"Bitcoin është ende duke ndërmarrë këtë përpjekje për ritestim," krijoi investitori i shquar Rekt Capital në azhurnimin e tij më aktual, duke rekomanduar që niveli i lartë i vjetër ende mund të kthehet në mbështetje.

Të tjerët shfrytëzuan rastin për të satirizuar gjendjen e tensionuar të mendjes në rrjetet sociale, ku individë të ndryshëm po merrnin këmbë të ftohta duke vëzhguar përmirësimin.

Kthimi në afro 60,000 dollarë, aktualisht në krye të një sipërfaqeje të madhe të murit të blerjes, nga ana tjetër ofroi për të pastruar një perspektivë shumë pozitive në tregjet e nënprodukteve.

Si Kripto PumpLajmet e raportuara, normat e financimit ishin rritur në të vërtetë brenda natës, megjithatë gradualisht po ktheheshin në shkallë edhe më të qëndrueshme në momentin e krijimit.

Ndjenja zbuloi dominimin e "lakmisë së rëndë" midis individëve të tregut, me Indeksin Crypto Fear & & Greed në 84/100. Rrethanat kryesore historike kanë përfshirë në të vërtetë 95/100 ose më shumë.

Altcoins mbajnë me Ethereum, Solana udhëheqës

Altcoins ofroi një fotografi të kombinuar megjithatë shumë më të favorshme atë ditë.

Të lidhura: Pas nivelit të lartë të Bitcoin-it, DeFi TVL arrin një dokument mbi 233 miliardë dollarë

Pasi humbën gjerësisht kundrejt BTC, altcoins domethënëse u kursyen në një zbritje të tyre, me Ether (ETH) akoma mbi 4,000 dollarë. Solana (SOL) arriti 12% fitime ditore.

Lexo artikullin:  Tregtarët e blerjes së poshtme dhe funksionet e reja të qeverisjes mbështesin tubimin e KeeperDAO me 118%

Vetëm Binance Coin (BNB) pa ndonjë lloj aktiviteti të dukshëm në rënie, tregtimi 4% u ul gjatë 24 orëve të mëparshme.

“Kapaku total i tregut të altcoin është afër sigurimit të nivelit të tij të lartë në shtator (si dhe ATH). U përmbajt nga bërja e kësaj në 2017 deri në mesin e nëntorit, "mbante në mend eksperti i njohur TechDev në lidhje me rrethanat e altcoin të mërkurën

"Mund të sinjalizojë disa vrapime të rëndësishme alt më herët nga sa ishte parashikuar. Do të përqafojë syrin. Ethereum nuk po luan rreth këtij cikli. "

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju