Qendra e të dhënave të minierave të Grupit Bitdeer krenohet me kapacitet të pakrahasueshëm dhe efikasitet energjie

Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Stan Peterson Botuar 3 orë në të kaluarën Përditësuar 3 orë në të kaluarën

SINGAPOR, 22 SHTATOR, 2021 - Grupi Bitdeer po punon për të prezantuar Qendrën e tij të Minierave, e cila përdor aftësinë e saj të pakrahasueshme të minierave për të furnizuar blerësit kompani të besueshme dhe të besueshme të minierave të aseteve dixhitale. Duke futur një theks në fuqinë e qartë dhe duke shfrytëzuar sa më shumë përmirësimet e pronarit, Mining Datacenter përfaqëson një ndryshues të lojës brenda temës së epokës së kriptomonedhës dhe çimenton vendin e Bitdeer Group si një shef i pakontestueshëm i {industrisë}. Grupi Bitdeer është i përkushtuar për të ofruar shërbimin më të besueshëm të minierave dixhitale të aseteve në botë. Mining Datacenter është ndër tre vertikalët e grupit, të tjerët janë platforma e minierave të tëra në një Bitdeer dhe një shërbim i ndjeshëm minierash Minerplus.

Bazuar në tetë vjet përvojë, Mining Datacenter është përpjekja pioniere brenda {industrisë} për të zhvilluar shërbime të kualifikuara, të standardizuara minerare. Që nga viti 2013, Mining Datacenter ka siguruar zgjedhjen e faqes në internet, projektimin e objekteve, zhvillimin dhe shërbimin e mirëmbajtjes pas ndërtimit në më shumë se 30 vende ndërkombëtarisht, së bashku me Shtetet e Bashkuara, Norvegjinë, Kanadanë, Indonezinë, Kazakistanin, Kirgistanin, Taxhikistanin dhe Butanin, dhe 5 vende minerare premium nga 30 janë rezervuar për objektivin pritës dhe blerës të internetit të Bitdeer Group. "Ne jemi West Point në industrinë e kripto -minierave," tha Matthew Wang, Shef i Grupit të Bitdeer Global Global Mining.

Kapaciteti i Pashembullt i Minierave

 Objekti i parë i Qendrës së të Dhënave të Minierave filloi zhvillimin në 2013 dhe u bë plotësisht operacional në Janar 2016. Që atëherë, Qendra e të Dhënave Miniere ka zgjeruar së shpejti gjurmët e saj në të gjithë Amerikën e Veriut, Evropë dhe vende dhe zona të ndryshme ndërkombëtare. Në Mars 2021, ajo zbuloi një plan të frikshëm zhvillimi për një strukturë 600,000 kilovat. Ai gjithashtu drejton një nga shumë operacionet më të mëdha të minierave në Amerikën e Veriut Aktualisht.

Qendra e të dhënave të Minierave të Grupit Bitdeer është përgjegjëse për rreth 5% të hashrate -it tuaj të blockchain të Bitcoin deri më 30 qershor 2021, dhe parashikohet të arrijë afërsisht 3,000 megavat në aftësinë ndërkombëtare të kombinuar deri në vitin 2023, i cili tani është furnizuesi më i mirë në botë me anë të minierave të kombinuara. aftësia.

Lexo artikullin:  Shpërthimi i 5 miteve më të zakonshme të Bitcoin | Konceptet e gabuara

Qendra e të Dhënave të Minierave u siguron kompanive të ngjashme me zgjedhjen e faqeve në internet, hartimin e objekteve, zhvillimin, mirëmbajtjen dhe ndihmën teknike normale me një ndalesë. Fuqia punëtore përfshin ish -anëtarë të sektorit të minierave të Bitmain dhe ka përvojë të gjerë teknike në tregjet e energjisë, operacionet dhe infrastrukturën elektrike.

Energji e pastër, efikase

Bitdeer Group i është përkushtuar larjes, përdorimit të energjisë miqësore me mjedisin në operacionet e minierave dhe ka aplikuar shkenca të rafinuara të aplikuara, të cilat rezultojnë të jenë kërkesa të gjeneratës së ardhshme të {industrisë}. Me gjënë e mirë në lidhje me përmirësimet e pronarit, Qendra e të Dhënave të Minierave mund të funksionojë në rangje optimale nën situata të shumta të motit lokal dhe të lidhet me një shpërndarje të energjisë.

Qendra e të dhënave të minierave është një kalim në industri në një fuqi të papërvojë, e cila mund të tregojë më kosto-efektive në planin afatgjatë për secilin blerës dhe furnizues të shërbimit. Për shembull, një nga shumë shërbimet e Minat Datacenter brenda SHBA mbështetet në 100% energji hidroelektrike, dy në Norvegji mbështeten në 95% energji hidroelektrike, dy operacione të ndryshme minerare të SHBA varen nga një përzierje e erës, fotove voltaike, bërthamore dhe/ose hidroelektrike fuqia mbi burimet konvencionale të gazit: burimet e energjisë pa karbon përbëjnë rreth 50% dhe 60% të pajisjeve të ofruara nga këto faqe interneti respektivisht.

Një nga patentat e përparimit të Mining Datacenter është ndërtimi i tij modular, me efikasitet energjetik për strehimin e rafteve të aparateve të përshtatura për minierat e kriptomonedhës. Përmirësime të tjera përfshijnë formatin e tij të optimizuar të mbajtjes së ngarkesës, sistemin e ftohjes së ujit "W-formë", përveç modeleve të rrjedhës së ajrit dhe rrjedhës së ajrit. Këto opsione ulin konsumin e energjisë elektrike ndërsa rritja e objektit siguron stabilitet, duke çuar në administrim më të lartë të financave.

Pajtueshmëria e plotë ndërkombëtare

Mining Datacenter fillimisht krijoi praninë e saj në Amerikën e Veriut në korrik 2018, dhe më pas në Evropën Veriore në nëntor 2019. Me këtë përvojë të pasur, fuqia punëtore ka grumbulluar të dhëna të plota në lidhje me projektimin dhe ndërtimin e shërbimeve minerare në shkallë të gjerë në mjedise të shumta rregullatore. Ky libër për lojëra siguron gjithashtu që operacioni i minierave mund të përshtatet me motin e ndryshëm lokal dhe sigurimin e situatave të energjisë.

Lexo artikullin:  Analiza e çmimeve 10/6: BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOGE, DOT, LUNA, UNI

Shërbimet e Grupit Bitdeer të Minierave në të gjithë botën janë në përputhje të plotë me udhëzimet ligjore vendase dhe ligjet specifike të industrisë. Operacionet amerikane kanë dhënë vlerësime të Administratës së Sigurisë dhe Shëndetit në Punë (OSHA). Qendra e të dhënave minerare varet nga kontraktorët e licencuar të aftë për punën e zhvillimit, me theks të veçantë në garantimin e mbrojtjes dhe pajtueshmërisë së inxhinierisë elektrike të saj.

Rreth Bitdeer Group

Bitdeer Group është furnizuesi kryesor i shërbimit të minierave të aseteve në botë. Ajo u bazua nga Jihan Wu, bashkëthemeluesi i Bitmain dhe Matrixport, së bashku me Sequoia Capital, IDG dhe institucione të ndryshme të njohura financimi brenda subjektit blockchain. Me seli në Singapor, Bitdeer Group ka degë brenda Shteteve të Bashkuara, Evropës dhe vende dhe zona të ndryshme ndërkombëtare. Tre llojet e ndërmarrjeve të grupit - Bitdeer, Mining Datacenter, Minerplus - paraqesin përkushtimin e tij për t'u shndërruar në furnizuesin më të besueshëm të shërbimit të minierave dixhitale në botë.

Për të dhëna shtesë, ju lutemi kontaktoni me Bitdeer Group:

Faqja e internetit: https://www.bitdeer.com/

LinkedIn : https: //www.linkedin.com/company/bitdeer-group

Kontakt i medias: [email mbrojtur]

Bashkëpunimi i Biznesit: [email mbrojtur]

Partneriteti i Minierave Datacenter[email mbrojtur]

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju