Bloomberg Intelligence: Bitcoin shkon drejt arit, arrin më tej deri në 100,000 dollarë

Bloomberg Intelligence në fakt sapo ka lansuar edicionin e gushtit 2021 për raportin e tij aktual mbi Bitcoin Duket se këta burra janë mjaft të fortë në Bitcoin '& rsquo; s udhëtim në veri.

Publikimi mban në mend se SHBA -të pranojnë prona dixhitale me procedura të përshtatshme rregullative kundër Kinës '& rsquo; Goditja në rritje po prodhon një situatë të dobishme për demin për bitcoin dhe USD.

Sipas Bloomberg, Bitcoin (BTC) është vendosur të kthejë nivelet e kostos prej $ 40,000 në ndihmë të fortë. Sidoqoftë, BTC u rregullua më parë sot dhe ra nën 40,000 dollarë. Pavarësisht se Bitcoin është 4.22% sot, ai vazhdon të tregtohet me 39,474 dollarë me një kapak tregu prej 741 miliardë dollarësh. Raporti i Bloomberg vëren:

"& Ldquo; Ky vit është fillimi që Bitcoin të ndërmarrë veprimin tjetër në fazën e tij të zbulimit të çmimeve dhe ne shohim një treg të ringjallur në lulëzim. Tepricat spekulative në të vërtetë janë shuar, Ethereum në fakt e ka bërë statusin e një shoku të vlefshëm dhe shumica e aspekteve të presionit janë bullish afatgjata. Goditjet e Kinës dhe politika amerikane bëhen pjesë e pjekurisë ”& rdquo ;.

Bitcoin shkon në 100,000 dollarë

Në disavantazh, ekspertët e Bloomberg menduan se Bitcoin po ndërton një bazë të fortë në 30,000 dollarë. Ekspertët pastaj e krahasojnë atë me BTC '& rsquo; s 4000 dollarë ndihmë me kosto në vitin 2019. Kështu, duke tërhequr paralele efikasiteti, bota '& rsquo; Kriptovaluta më e madhe është gati të shkojë edhe më shumë në 100,000 dollarë.

Gjithashtu shpjegon disa tregues bullish si "& ldquo; Furnizimi po zvogëlohet ndërsa nevoja dhe adoptimi po rriten në shumë kombe që ftojnë diskurs të hapur dhe komercializëm të tregut të lirë" & rdquo ;. Në të njëjtën kohë, shumëllojshmëria e përdoruesve në rrjetin Bitcoin ka qenë në rritje.

Raporti diskuton se Bitcoin po përfundon të jetë një ari dixhital ndërsa Ethereum po përfundon të jetë një platformë e lëvizshme për digjitalizimin e parave dhe burimeve financiare.

Për më tepër, gjithashtu mban në mend se USD po kontrollon vetëm shitjen e tregut të kriptove. Pothuajse të gjitha monedhat kryesore të përdorura në treg kanë vlerën e tyre të lidhur me dollarin amerikan.

Lexo artikullin:  Pas SHBA, Tani Japonia bën thirrje për rregullime të forta të Stablecoins

Duke cituar se Tether është ndër 5 kriptovalutat kryesore sipas tregut, Bloomberg mban në mend se 3 nga 5 kriptovalutat kryesore të tregtuara janë dollarë dixhitalë. Duke vënë pikëpamjen e tij për gjysmën e dytë të 2, Bloomberg mban në mend se Bitcoin, ari dhe obligacionet e gjata do të jenë më të mirat në këtë kohëzgjatje.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju