BNB, Analiza e Çmimit Polkadot: 15 korrik 2021 

  • Shërimi i kostos së Binance Coin përmbush pengesat jetësore mbi 300 dollarë, duke e shtyrë rritjen drejt 360 dollarëve.
  • Kostoja e Polkadot është përsëri në bordin tërheqës me 13 dollarë vonesat e shërimit nën 14.5 dollarë.

Cryptocurrency në të gjithë bordin janë duke u kujdesur për humbjet e mesit të javës, të udhëhequr nga Bitcoin, Ethereum, dhe gjithashtu Ripple Bitcoin mban mbi 32,000 $ pasi shqyrtoi ndihmën në 31,600 $, ndërsa Ethereum mbetet në betejën e fortë me 2,000 $.

Binance Coin dhe gjithashtu Polkadot janë kriptovaluta të pakicave pak në mjedisin miqësor të enjten përpara sesionit evropian. Nëse mbrohen shkallët e ndihmës jetike, këto simbole sigurisht që do ta mbyllin javën, pasi kanë bërë hapa të shkëlqyeshëm.

Monedhë Binance: -

BNB zbriti renditur më poshtë $ 300 dhe gjithashtu kontrolloi ndihmën në $ 290 në mes të humbjeve të mëdha të Mërkurën Ndihma e zvogëluar anësore e rrjetit paralel në rritje mund të gjendet e përshtatshme, duke ndaluar përparimet bearish.

Një kthesë e reagimit ndodhi duke iu përmbajtur rënies dhe gjithashtu rriti Binance Coin mbi 300 $. Sidoqoftë, shumë pak zhvillim është bërë drejt synimit afatmesëm prej $ 360, kryesisht për shkak të rezistencës së madhe në $ 315. Kjo rezistencë e mbledhjes prodhohet nga 200 Simple Moving Average (SMA) dhe gjithashtu 50 SMA.

Crucshtë thelbësore që ndihma në kufirin e reduktuar të rrjetit të mbrohet natyrisht, veçanërisht nëse BNB kthehet në tregtinë e renditur më poshtë $ 300. Me siguri në treg, demat me siguri do të kenë kohë të mjaftueshme për të kryer një qëllim më shumë sulmi që synon 360 dollarë.

Grafik katër orë BNB / USD

Tabela e drejtpërdrejtë

Polkadot: -

Polkadot është përsëri në bordin tërheqës si rezultat i humbjeve të pësuara sot. Në javën e mëparshme, DOT nxitoi drejt 20 dollarë, megjithatë trendi i rritjes u shkurtua nën 18 dollarë. Ndërsa demat luftuan për të siguruar një ndihmë më të madhe, një tërheqje themelore zbritëse në treg dërgoi Polkadot për të shqyrtuar 13 dollarë edhe një herë.

Lexo artikullin:  Pse Çmimi më i ulët i Bitcoin është i mirë për Coinbase ($ monedhë)?

Në momentin e kompozimit, Polkadot belbëzon me 13.6 dollarë ndërsa beteja midis demave dhe gjithashtu arinjve zmadhohet. Një pushim mbi $ 14.5 është kërkuar për t'i ofruar shenjës një rritje në 16 $.

Grafiku katër-orësh DOT / USD

Tabela e drejtpërdrejtë

Nga ana tjetër, pritja e përkohshme teknologjike nënkupton pastrimin e Polkadot midis 13 $ dhe gjithashtu $ 14.5 një kohë shumë më tepër para se të fillojë shpërthimi vijues.

Trendi i rritjes së Polkadot mund të rritet nëse MACD kthehet në favor me një sinjal të blerjes, duke forcuar kështu mundësitë e rregullimit shtesë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju