Foshnja braziliane fiton mbi 6,500% fitim në pronësinë e saj të parë Bitcoin

Dhurata e një babai prej 1 BTC (afërsisht 915.80 dollarë) për fëmijën e tij të porsalindur në vitin 2017 aktualisht vlen më shumë se 60,000 dollarë.

Foshnja braziliane fiton mbi 6,500% fitim në pronësinë e saj të parë Bitcoin

Një zonjë 4-vjeçare në fakt supozohet se ka fituar mbi 6,500% fitim nga një dhuratë Bitcoin (BTC) që mori në ditën e lindjes së saj.

Jo Cano Canhada, pronari i një shkëmbimi kripto -brazilian Foxbit, i talentoi 1 BTC fëmijës së tij të porsalindur, me vlerë afërsisht 915.80 dollarë. Duke ndarë informacione me rastin, Canhada tha:

"Sa më shpejt që fëmija im lindi, në 2017, unë mora 1 Bitcoin për të, jo njëlloj si një dhuratë, por si një metodë për të blerë këtë klimë të re ekonomike. Për momentin, BTC ju ka kthyer 5,000 Real Brazilian ”.

Katër vjet më vonë, një investim financiar i BTC -së në të vërtetë ka kthyer fitime mbi 6,500% për të riun, ndërsa norma e Bitcoin rritet përsëri në shifrën 60,000 dollarë. Viti 2017 ishte mundësia e fundit për financuesit për të blerë Bitcoin nën 1000 dollarë, një realitet për të cilin Canhada ishte i painformuar në atë kohë.

Related: Tween Britanik fiton pothuajse 400 mijë dollarë në shitjet NFT pa një llogari rrjedhëse

Muajin e kaluar, një fëmijë 12-vjeçar nga Londra supozohet se fitoi pothuajse 400,000 dollarë gjatë pushimeve të kolegjit duke reklamuar një koleksion të simboleve të padëgjueshme (NFT).

Sipas një kriptoPumpRegjistrimi i lajmeve për këtë çështje, Benyamin Ahmed me qendër në Londër krijoi dhe tokenizoi Balenat e Çuditshme, një koleksion i imazheve elektronike të emojit të balenave që u ofruan më pas në llojin NFT.

Ndërsa Ahmed nuk ishte i kualifikuar për të hapur një llogari rrjedhëse për shkak të kufizimeve në moshë, babai i tij sqaroi se të ardhurat e raportuara të bëra nga shitjet e NFT në të vërtetë janë transformuar në Eter (ETH).

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju