Thyerja: Menaxheri i aseteve prej $ 2.2T PIMCO planifikon të blejë më shumë kripto

Mbikëqyrësit e aseteve institucionale në fakt kanë qenë më të ngadalshëm për të mirëpritur kriptovalutat sesa investitorët me pakicë, megjithatë nxitja e tyre po shtohet.

Thyerja: Menaxheri i aseteve prej $ 2.2T PIMCO planifikon të blejë më shumë kripto

Menaxheri i të ardhurave fikse PIMCO po synon të rrisë ekspozimin e tij të drejtpërdrejtë ndaj parasë elektronike siç është Bitcoin (BTC) pasi ka ndërhyrë në kursin e aseteve përmes mbrojtjeve të lidhura me kripto, duke ofruar dëshminë më të fundit se institucionet e rëndësishme kanë filluar të mirëpresin kursin e pasurive të reja.

Në një takim me CNBC të Mërkurën, polici kryesor i investimeve financiare Daniel Ivascyn vërtetoi se PIMCO aktualisht ka ekspozim të drejtpërdrejtë ndaj "mbrojtjeve të lidhura me kripto" përmes profileve të shumta të fondeve mbrojtëse. Ai pretendoi se kompania planifikon të rrisë në mënyrë progresive ekspozimin e saj të drejtpërdrejtë ndaj kursit të aseteve si komponent i "metodave të saj të ndjekjes së trendit ose metodave të orientuara nga sasia". Ai sqaroi më mirë:

“Kjo sigurisht që do të jetë një procedurë progresive ku investuam shumë kohë në anën e qëndrueshmërisë së brendshme duke folur me kapitalistët. Dhe ne do të ndërmarrim veprime për foshnjat në një vend që po zgjerohet shpejt. "

E themeluar në 1971, PIMCO është ndër mbikëqyrësit më të mëdhenj të aseteve në botë të përqendruar në mbrojtje energjike të të ardhurave fikse. Pronat e kompanisë nën monitorim përfunduan 2.2 trilion dollarë që nga 31 Dhjetor 2020.

Informacioni u rrëzua të Mërkurën pasi Bitcoin shkatërroi nivelet më të larta të të gjitha kohërave mbi 67,000 dollarë, si dhe Ether (ETH) hodhën në hije 4,100 dollarë për herë të parë duke marrë parasysh që maj Në procedurë, kapitalizimi i plotë i tregut të kriptomonedhës arriti në një dokument krejt të ri mbi 2.63 dollarë trilionë, sipas CryptoPumpNews Markets Pro.

Related: Bitcoin flippon shkurt franga zvicerane pas rritjes në ATH të ri

Institucionet në fakt kanë bërë investime në kripto financiare për pjesën më të madhe të vitit 2021, duke pasqyruar miratimin e zgjeruar të pronave elektronike. Një studim i shtatorit nga menaxheri evropian i investimeve financiare Nickel Digital Asset Management zbuloi se pothuajse dy të tretat, ose 62%, të kapitalistëve institucionalë ndërkombëtarë pa ekspozim të drejtpërdrejtë ndaj kriptove të përgatitur për të bërë investimet e tyre të para financiare brenda 12 muajve. Ndërkohë, financimi institucional ishte presioni i rëndësishëm nxitës pas rritjes 706% të Azisë në marrëveshjet e kriptos gjatë vitit të kaluar, sipas informacionit nga Chainalysis

Lexo artikullin:  Çmimi i Ethereum (ETH) rritet me 25% ulje, a është një Breakout apo një tjetër Fake Out?

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju