Thyerja: 364 Miliardë dollarë Menaxher ETF Skedarë Invesco Për ETF të Strategjisë Bitcoin

Invesco, një mbikëqyrës i ETF prej 364 miliardë dollarësh ka përfunduar në fakt si gjiganti institucional aktual për të aplikuar për një ETF Bitcoin në Shtetet e Bashkuara. Mbikëqyrësi i ETF aplikoi për një ETF të Strategjisë Bitcoin sipas Aktit 40 me SEC të Shteteve të Bashkuara. ETF e deklaruar do të mbajë Bitcoin Futures, Grayscale '& rsquo; s aksione GBTC, dhe Bitcoin ETF Qëllimi Kanadez. Invesco aktualisht drejton 233 ETF në SHBA

Strategjia Bitcoin ETF nuk do të blinte drejtpërdrejt Bitcoin dhe përkundrazi do të fokusonte investimet e tij financiare drejt tregut të së ardhmes. Leximi i dosjes kryesore,

"& Ldquo; Fondi është një fond i tregtueshëm në këmbim i trajtuar në mënyrë aktive (" & ldquo; ETF & rdquo; -RRB- që kërkon të arrijë qëllimin e tij të investimit financiar duke investuar të gjitha ose në mënyrë të konsiderueshme të gjitha pronat e tij në marrëveshje të së ardhmes të tregtuara me këmbim mbi bitcoin dhe investimet financiare të kolateralit (siç specifikohen të listuara më poshtë). Fondi nuk do të investojë drejtpërdrejt në bitcoin. Fondi gjithashtu mund të investojë në një nivel më të ulët në artikujt e tregtueshëm në këmbim (“& ldquo; ETPs & rdquo; -RRB- dhe besimet e investimeve personale financiare të tregtuara pa recetë që furnizojnë ekspozim të drejtpërdrejtë ose të mbajtur direkt në bitcoin (së bashku,“ & ldquo; Asetet e lidhura me Bitcoin & rdquo; -RRB-. & rdquo;

Analisti i Bloomberg ETF parashikon më shumë ETFFilings në rrugën e tij

Eksperti i Bloomberg ETF Eric Balchunas vuri në dukje kohën e depozitimit të ETF e cila ishte e disponueshme në mëngjes në 6 të mëngjesit dhe parashikoi që 5-10 ETF të tjera të paraqiteshin mund të ishin në metodën e saj deri të Premten në mbrëmje. Ai gjithashtu vazhdoi të tërhiqte vëmendjen drejt Aktit të Kompanisë së Investimeve të vitit 1940, sipas të cilit Invesco paraqiti Bitcoin ETF duke deklaruar se mund të jetë bërë për të kënaqur shefin e SEC Gary Gensler Ai gjithashtu deklaroi SEC '& rsquo; Përqendrimi në Aktin 40 mund të pengojë ETF -të të mbajnë Bitcoin drejt.

Balchunas përshkroi,

"& Ldquo; Në thelb, SEC & rsquo; problemi w 40 Akti mund të përfundojë duke derdhur miliarda në derivate, $ GBTC (i cili është një faktor domethënës që kërkohet nga ETF!) Si në veri në një komb tjetër kur personi thjesht dëshiron një ETF që mban bitcoin drejt. " & rdquo;

Akti i Kompanisë së Investimeve të vitit 1940 përdor udhëzuesin për fondet e mbyllura dhe fondet e përbashkëta që siguron sigurinë e financuesit. Gensler në serinë e tij të tanishme të intervistave ka kërkuar në të vërtetë ligje shumë më të mira të sigurisë për financuesit rreth tregut të kriptove dhe gjithashtu la të kuptohet se një ETF Bitcoin do të përmbante politika të rrepta.

Lexo artikullin:  Dogecoin (DOGE) arrin lartësinë 2-mujore Pas 42% fitimesh javore, a mund të thyejë $ 0.50?

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju