Thyerja: Shkalla e Gri Emëron Veteranin 20-vjeçar të ETF për t'u përqëndruar në fillimin e Bitcoin ETF

Shkalla gri, bota '& rsquo; Mbikëqyrësi kryesor i posedimit është i përqendruar më tepër në objektivin e tij për të transformuar ofertën e tij premium të bitcoin, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) në një ETF Bitcoin. Kompania e menaxhimit të posedimit dixhital zbuloi konsultimin e veteranit 20-vjeçar të ETF Dave Lavalle si Shefi i tij i parë Global i ETF-ve.

Më shumë se shumë biznese kanë deklaruar në fakt një ETF Bitcoin me Komisionin e Letrave me Vlerë dhe Shkëmbim të Shteteve të Bashkuara (SEC), megjithatë, organi rregullator kryesor nuk është ende për të zgjedhur ndonjë nga regjistrimet. SEC aktualisht ka shtyrë zgjedhjen e saj në 3 ETF të Bitcoin deri tani. Pavarësisht mungesës së qartësisë nga organi parësor rregullator, CEO i Grayscale Michael Sonnenshein mendon se '& rsquo; është vetëm një çështje e “& ldquo; kur & rdquo; në vend të & ldquo; nëse & rdquo; rekomandimi i SEC do të autorizonte përfundimisht artikullin e shumëpritur të investimit financiar Bitcoin të menaxhuar.

Lavalle nuk bëri & rsquo; të merret me pikëpamjet e tij kur ai beson se ETF -ja e Bitcoin do të kalohej megjithatë e deklaruar se është thjesht një veprim mbi shkallën evolucionare të ETF -ve. Ai deklaroi,

"& Ldquo; ETF-ja nocionale e Bitcoin në lidhje me tregun nuk është thjesht një histori krejt e re. 'Shtë '& rsquo; simplyshtë thjesht historia tjetër në avancimin e shkëmbyesit në përfitim të tregut. Pra, pa dyshim, ne filluam me, siç e kuptoni, zërat e tregut të kapitalit të brendshëm të ponderuar me indeksin e bazuar në indeksin. Dhe pastaj kaluam në aksionet globale, produktet, fitimet e përcaktuara, nënsektorët e fitimeve të përcaktuara, vendet më mistike të kuptimit tuaj, tregjet kufitare ose tregjet evropiane ose tregjet aziatike. Dhe në fakt, koncepti i një ETF Bitcoin në lidhje me tregun është thjesht një model tjetër i atij lloj stërvitjeje rregullatore. ”& Rdquo;

Shkallë gri & rsquo; S 3 ofertat e artikujve kripto janë aktualisht biznes raportues SEC dhe me rritjen e nevojës për investime financiare të bazuara në asete dixhitale, ajo dëshiron të jetë në anën kryesore të ofertave të artikujve.

Shefi i SEC lë të kuptohet se Bitcoin ETF do të vinte me rregullore të ashpra

Shefi i SEC Gary Gensler në fakt ka rinovuar pozicionin e tij të një politike rregullative më të fuqishme rreth tregut të kriptove. Gensler gjatë një interviste aktuale sqaroi gjithashtu komisionin '& rsquo; Qasja ndaj Bitcoin ETF, duke rekomanduar edhe pse nuk ka një afat kohor të garantuar për miratim, artikulli i bazuar në Bitcoin do të kalonte me udhëzime rigoroze.

Lexo artikullin:  5 kriptovalutat kryesore për t'u parë këtë javë: BTC, DOT, LUNA, ATOM, FTT

Ish -kryetari i CFTC dhe komisioneri aktual i SEC, Hester Pierce në të njëjtën mënyrë kanë punësuar SEC për të autorizuar ETF pasi do të përdorte hapje më të lartë të tregut.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju