Thyerja: Ripple Hap Korridorin e Parë të Likuiditetit të Kërkesës (ODL) në Japoni

Ripple, firma blockchain pas kriptomonedhës XRP po zgjeron shërbimet e saj të njohura të likuiditetit sipas kërkesës (ODL) në rajonin e Azisë Paqësorit me fillimin e ODL-së së parë të drejtpërdrejtë në Japoni, njoftoi sot firma. Japonia është tregu më i madh i Ripple për biznesin e remitancave dhe teknologjia e saj RippleNet është mjaft e popullarizuar në rajon. Shërbimet ODL luajnë një rol kyç në miratimin e RippleNet pasi lejon transaksione ndërkufitare të lira dhe më të shpejta duke përdorur likuiditetin XRP.

Shërbimet e para ODL në Japoni do të përfshihen nga partneri kryesor strategjik i Ripple, SBI Remit Co, në bashkëpunim me ofruesin e shërbimit të pagesave të lëvizshme Coins.ph së bashku me shkëmbimin e aseteve dixhitale SBI VC Trade. Ripple shpreson që implementimi i parë i ODL në Japoni do ta ndihmojë atë të rrisë përvetësimin e teknologjisë popullore.

"Ne shohim potencial të jashtëzakonshëm në shfrytëzimin e teknologjisë blockchain për të transformuar jo vetëm mënyrën e kryerjes së transaksioneve të pagesave, por edhe mënyrën se si ne e menaxhojmë biznesin tonë duke zhbllokuar kapitalin e bllokuar," tha Nobuo Ando, ​​Drejtor Përfaqësues i SBI Remit. "Fillimi i ODL në Japoni është vetëm fillimi, dhe ne mezi presim të vazhdojmë të shtyjmë në kufirin tjetër të inovacionit financiar, përtej pagesave në kohë reale vetëm në Filipine, por edhe në pjesë të tjera të rajonit."

Ripple synon korridorin e remitancave 1.8 miliardë dollarë

Japonia është shtëpia e një pjese të konsiderueshme të popullsisë së huaj që erdhi në vend për punë. Një komunitet i tillë i rëndësishëm i huaj në Japoni vjen nga Filipinet që përbëjnë popullsinë e tretë më të madhe të huaj në vend. Çdo vit këta shtetas të huaj dërgojnë para në shtëpi duke përdorur shërbimet tradicionale të këmbimit valutor dhe transferimin e parave.

Sipas një vlerësimi, komuniteti filipinas përbën 1.8 miliardë dollarë në fluksin e dërgesave. Dërgimi i parave përmes metodave tradicionale mund të jetë i ngadaltë dhe i shtrenjtë dhe Ripple shpreson të futet në treg me shërbimet e sapo nisura ODL. Ripple shpreson të kapë tregun në rritje të remitancave duke partnerizuar dhe mundësuar që sa më shumë platforma kripto në rajon të miratojnë shërbimet e saj ODL.

Lexo artikullin:  Çmimi i Bitcoin (BTC) vë 50 mijë dollarë si BlackRock, si dhe Wells Fargo zbulon investimin në BTC

Ripple aktualisht po lufton me padinë kryesore të ngritur nga Komisioni i Letrave me Vlerë të SHBA që kishte penguar biznesin e saj në SH.B.A., megjithatë, ajo vazhdon të krijojë partneritete të reja në rajonin e Paqësorit të Azisë, veçanërisht në Japoni.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju