Thyerja: SEC godet Poloniex me 10 milionë dollarë gjobë për shkeljen e ligjeve të letrave me vlerë

Pasi ra nën goditje serioze nga SEC, shkëmbimi i kriptove me bazë në Boston Poloniex raportohet se do ta zgjidhë rastin duke paguar mbi 10 milionë dollarë si tarifa për shlyerjen e rregullatorit.

Sipas një njoftimi për shtyp të siguruar nga SEC i Shteteve të Bashkuara më 9 gusht, shkëmbimi i kriptove Poloniex në të vërtetë ka shkelur ligjet e sigurisë së financuesve duke mos u regjistruar si një '& lsquo; ndërmjetësi i letrave me vlerë '& rsquo; me rregullatorët federalë. Me sa duket, shkëmbimi u zhvillua në mënyrë të paligjshme dhe përdori financuesit për të tregtuar prona dixhitale, të konsideruara si siguri për 2 vjet të njëpasnjëshme, nga 2017 në 2019.

SEC '& rsquo; aktakuza deklaroi gjithashtu se anëtarët e stafit të Poloniex donin shkëmbimin për të punuar '& lsquo; fort & rsquo; duke përdorur zotërime shtesë dixhitale për tregtarët në mënyrë që pjesa e tregut të ndërmjetësit të rritet ndjeshëm. Të gjitha këto akuza dhe zgjidhja e ndodhur është bërë me shkëmbimin që nuk ka dhënë pëlqimin për SEC '& rsquo; s akuzat as refuzimin e tij.

Historia është në avancim dhe do të azhurnohet shpejt

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju