Thyerja: DD e SHBA vendosi të hetojë drejtuesit e Tether mbi Bankën Mashtrim

Tether, emetuesi i qëndrueshëm i monedhave mund të jetë përsëri në telashe pasi Departamenti Amerikan i Drejtësisë (DOJ) ka filluar një hetim për të hetuar nëse drejtuesit e kompanisë ishin përfshirë në mashtrime bankare.

Hetimi nga agjencia po verifikon nëse drejtuesit e Tether mashtrojnë bankat. DOJ po shqyrton posaçërisht nëse Tether fshehu disa nga transaksionet e saj të lidhura me kriptovalutat. Procedurat penale mund të kenë implikime të mëdha për Tether dhe nga ana tjetër për të gjithë tregun e kriptove.

Hetimi daton që në fazën e hershme të Tether kur bankat në SH.B.A. nuk ishin shumë të etura për partneritet me kompani kripto ose procese të transaksioneve të lidhura me kripto.

Tether tha se do të përputhet plotësisht me hetimin dhe ata janë plotësisht të përkushtuar për transparencë.

"Tether në mënyrë rutinore ka një dialog të hapur me agjencitë e zbatimit të ligjit, duke përfshirë DD, si pjesë e angazhimit tonë për bashkëpunim dhe transparencë,"

Përzierja e Tether me agjencitë e zbatimit të ligjit ka vazhduar që nga viti 2018 kur Prokurori i Përgjithshëm i New York-ut (NYAG) ngriti një padi civile kundër firmës dhe bashkëpunëtorëve të saj duke përfshirë Bitfinex. NYAG akuzoi Tether për ndihmën e Bitfinex në fshehjen e humbjeve të tij. Çështja u zgjidh përfundimisht në Shkurt të këtij viti me Tether duke paguar 18.5 milion $ në gjobë.

Dominimi i Tregut të Tether nën Kërcënim?

USDT e lëshuar nga lidhja ka pjesën më të madhe të tregut të tregut të stacioncoin, por përplasjet e vazhdueshme me agjencitë e zbatimit kanë dëmtuar dominimin e tij.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju