Cardano Smart Contract: Alonzo Purple për të kontrolluar përputhshmërinë në testnetin e parë publik

Cardano '& rsquo; një punë e zgjuar me marrëveshje, Alonzo në fakt ka hyrë në testnet për fazën e tij të purpurt. Alonzo Purple testnet '& rsquo; Suksesi do të shënojë fazën tjetër të marrëveshjeve të zgjuara ADA. Testet Alonzo Purple është Cardano '& rsquo; Fillimisht testnet plotësisht publik i disponueshëm për anëtarët e programit udhëheqës Plutus, operatorët e pishinave, dhe shkëmbimet, të cilët të gjithë mund të regjistrohen dhe të bëjnë shqyrtimin e tyre brenda testnetit.

Funksionet kryesore Alonzo Purple

Testet Alonzo Purple parashikohet të zgjasë kufizimin e përdoruesit në mënyrë drastike. Ndërsa Alonzo Blue sapo ndihmoi në 50 përdorues, dhe Alonzo White strehoi 500, që është një kërcim i madh megjithatë ende një numër i largët. Alonzo Purple nuk e ka zbuluar ende kufizimin, megjithatë planifikon të shohë një rritje të madhe në shumëllojshmërinë e përdoruesve, për të ndihmuar zhvendosjen e lagjes Cardano Alonzo më mirë në marrëveshje të zgjuara.

Cardano filloi ekzekutimin e modifikimeve thelbësore këtë vit përmes një seri përmirësimesh për të bërë gropën e rrjetit të tij kundrejt ngjashmërisë Ethereum dhe Solana Alonzo Purple Testnet do të inspektojë ujërat për të vërtetuar performancat e sakta dhe për të zbuluar shqetësimet me pirunin e fortë nëse ka. Me suksesin e testnet, varianti i përditësuar i Alonzo do të futet në zinxhirin kryesor.

Afati kohor i Hard Fork

Biznesi në fakt nuk ka zbuluar një datë të veçantë për pirunin e fortë. Sidoqoftë, data e rrjetit kryesor parashikohet të nisë javën e ardhshme, pas pirunit të fortë që është përgatitur të bëhet në fillim ose mes të shtatorit.

“& Ldquo; &shtë & rsquo; një minutë vendimtare, duke shënuar një zhvillim thelbësor në shpërndarjen e #kontratave të zgjuara në rrjetin #Cardano i cili synohet të përfundojë në gusht/ fillim të shtatorit & hellip; Ne dëshirojmë të garantojmë sa më shumë shkëmbime të jetë e mundur '& lsquo; Alonzo HF-gati & rsquo; kur ne pirun pirun rrjetit & hellip; Ne '& rsquo; Do të lëshoni një faqe javën tjetër, në mënyrë që të mund të gjurmoni këtë punë të kombinimit të shkëmbimit. Dhe shikoni kur shkëmbimi juaj i preferuar është Alonzo i gatshëm & hellip; ”& rdquo ;, zbuloi IOHK në një temë në Twitter.

Bast poligoni kundrejt Cardano '& rsquo; marrëveshje të zgjuara

Cardano & rsquo; sAlonzo Hard pirun në fakt ka parë kritika të konsiderueshme. Muajin e kaluar, bashkëthemeluesi i Polygon, Sandeep Nailwal retweetoi Polymarket, duke bërë para me Cardano për të arritur marrëveshje të mençura para 1 Tetorit. Pas kësaj, Nailwal vuri një bast shtesë prej 20 mijë dollarësh mbi Polymarket '& rsquo; s bast $ 50K. Sidoqoftë, Alonzo Purple në fakt ka zbuluar fazën e testnetit, basti Polygon protestoi marrëveshjet Smart që funksiononin në aplikacione të decentralizuara në Alonzo Purple, e cila ende nuk është arritur.

Lexo artikullin:  Potenciali i DeFi nënkupton më shumë kërkesë institucionale për shenja të gjeneratës tjetër

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju