Agjencia shtetërore e planifikimit kinez bën thirrje për opinion publik mbi ndalimin e minierave të Bitcoin

Zhvendosja mund të nënkuptojë strategji nga autoritetet kineze për të ndryshuar pozicionin e saj të mëparshëm të pafavorshëm në lidhje me Bitcoin, si dhe detyrat e minierave të kriptomonedhës.

Agjencia shtetërore e planifikimit kinez bën thirrje për opinion publik mbi ndalimin e minierave të Bitcoin

Komisioni Kombëtar i Zhvillimit i Kinës, si dhe ai i Reformës, është duke kërkuar opinion publik për përfshirjen e kripto-minierave në listën e saj të kontrollit të tregjeve të "fshira".

Thirrja telefonike për vërejtjet publike nga agjencia e planifikimit makroekonomik të vendit u përfshi në një nisje të ofruar të enjten.

Më 24 shtator, agjencia përfshiu minierat elektronike të parave në listën e saj të kontrollit të tregjeve të vjetruara që i përmbaheshin shtypjeve gjithëpërfshirëse nga autoritetet në Pekin kundrejt minatorëve të kriptove.

Zhvendosja siguroi një pozicion të qartë me pagesën pasi me sa duket u kthye mbrapsht, si dhe përpara për shqetësimin për 2 vitet e fundit.

Si përbërës i thirrjeve për vërejtje publike, njoftimi i agjencisë kërkoi komente publike nga "sistemet e përshtatshme" së bashku me "individë nga të gjitha profesionet".

Kohëzgjatja e vërejtjeve publike sigurisht që do të zgjasë për një muaj, midis të enjtes, 21 tetor, si dhe 21 nëntorit. Anëtarët e publikut kureshtar për të ofruar komente mbi këtë çështje sigurisht që do të kenë 4 metoda të ndryshme për të njohur pikëpamjet e tyre, të cilat përbëhen nga e-mailet, posta fizike si dhe fushat e vërejtjeve në faqen e pagesës.

Në një rritje të lidhur, pagesa prodhoi gjithashtu një mesazh në faqen e saj duke specifikuar se Shtetet e Bashkuara në fakt e kishin ndryshuar Kinën si vendi kryesor i minierave të Bitcoin (BTC) në mbarë botën.

Related: Këmbana e vdekjes për minatorët kinezë të kriptove? Rigs për zhvendosjen pas shtypjes së qeverisë

Në të vërtetë, siç u raportua më parë nga CryptoPumpLajme, SHBA aktualisht përbën mbi një të tretën e qarkullimit ndërkombëtar të çmimeve hash të minierave të Bitcoin, me Kazakistanin si dhe Rusinë në vendin e dytë dhe të tretë, veçanërisht.

Edhe para shtypjes së Pekinit, minatorët e kriptove në Amerikën e Veriut në të vërtetë kishin rritur aftësinë e tyre me porosi të mëdha pajisjesh nga prodhues të rëndësishëm si Bitmain, si dhe MicroBT.

Lexo artikullin:  NFL Star Saquon Barkley kthehet në pranimin e Bitcoin (BTC)

Në lartësinë e rëndësisë së Kinës, minatorët kinezë menaxhuan tre të katërtat e çmimit ndërkombëtar të hash Bitcoin.

Minatorët kinezë të pastruar nga ndalimi në fakt supozohet se i kanë zhvendosur pajisjet e tyre në zona jashtë vendit, të përbërë nga Kazakistani, me shtete të tilla si Teksasi dhe Florida që kërkojnë të sjellin disa prej këtyre firmave.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju