Minatorët kinezë të Bitcoin dhurojnë gjeneratorë për lehtësimin e përmbytjeve në Henan

Minatorët e Kinës Bitcoin janë bashkuar për të ndihmuar njerëzit e prekur në Henan, i cili ishte goditur nga një përmbytje vdekjeprurëse. Minatorët Bitcoin u panë duke dhuruar gjeneratorë dhe ushqim në provincën Henan të Kinës. Pavarësisht goditjes së kripto kineze, kompanitë që u desh të zhvendosnin veprimtaritë e tyre jashtë vendit postojnë migrimin e madh të minierave; komuniteti i Crypto Kineze është shfaqur për të ndihmuar bashkëqytetarët e tyre.

Gazetari kinez, Colin Wu postoi në Twitter një fotografi të një kamioni të ngarkuar me gjeneratorë dhe ushqim nga minatorët e BTC për banorët e Henan. Kamioni kishte postera që komunikonin ndjenjat e minatorit ndaj qeverisë kineze dhe ndjeshmërinë e tyre për Henan.

Kompanitë Crypto vijnë për të shpëtuar

Përveç minatorëve të bitcoin, tre organizata të shquara të bllokimit dhe kriptomonedhës kanë mbledhur gjithashtu shuma të mëdha parash për të dhuruar në provincën Henan. Bitmain, një firmë e minierave kripto dhe një nga prodhuesit më të mëdhenj të makinave të minierave në të gjithë botën, u bë agjencia e parë që dhuroi mbi 10 milion juanë, datë 23 korrik. Bitmain, ndër firmat e tjera të kripto, u ndikua pas shtypjes kineze të minierave BTC në vend.

Shitjet e spoteve të makinave antminer të Bitmain u ndaluan globalisht, pasi minatorët e BTC filluan të migronin dhe shitja e makinave të minierave të dorës së dytë të qëlluara nëpër çati. Sidoqoftë, kompania ka njoftuar se do të rifillojë prodhimin.

"Kjo është vetëm ajo që duhet të bëjmë.", Ndau Bitmain në një intervistë në 24 korrik.

Shkëmbimi i kriptove me qendër në Hong Kong, FTX, ndoqi Bitmain dhe dhuroi mbi 10 milion juanë për federatën e bamirësisë Zhengzhou dhe njoftoi lajmet në Weibo. FTX nuk duhej të mbante barrën e goditjes së kripto kineze në krahasim me konkurrentët e saj si Binance, Huobi dhe OKex që janë ndaluar të ofrojnë shërbimet e saj në vend.

Ant Group, prodhuesi i Antchain gjithashtu dhuroi 100 milion juanë përmes Alipay dhe ashtu si FTX, njoftoi dhurimin në Weibo. Ant Group ndau se do të blejë pajisje dhe sende për parandalimin e përmbytjeve për të mbështetur vullnetarët e vijës së frontit në provincën Henan.

Lexo artikullin:  Çmimi i MATIC Sot: Çmimi i poligonit (MATIC) Pothuajse 20%, A do ta kalojë MATIC $ 1 këtë herë?

Përdoruesit e Weibo kanë treguar mbështetje dhe vlerësim për këto organizata, duke i duartrokitur ata për ndihmën dhe përhapjen e "ndërgjegjësimit politik".

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju