Rregullatorët kinezë bashkojnë forcat për të goditur kripton

Institucioni financiar qendror kinez krijon një "mekanizëm koordinimi" me bizneset shtetërore për të vazhduar luftimin e kriptove.

Rregullatorët kinezë bashkojnë forcat për të goditur kripton

Autoritetet kineze janë duke u bërë tepër kritike në lidhje me goditjen e biznesit të kriptomonedhës pasi autoritetet shtetërore po sjellin forca për të luftuar operacionet e kriptove brenda kombit.

Banka Popullore e Kinës (PBoC) prezantoi zyrtarisht më 24 shtator një sërë masash të fundit për të luftuar drejt adoptimit të kriptove në Kinë, së bashku me shitjen e një koordinimi më të fortë ndër-departamentesh në goditjen e ushtrimeve kripto.

10 autoritete shtetërore kineze, së bashku me PBoC, Administratën e Hapësirës Kibernetike të Kinës dhe Ministrinë e Sigurisë Publike, kanë krijuar një "mekanizëm koordinimi" për të ndaluar lojtarët monetarë të marrin pjesë në çdo transaksion kriptomonedhësh. Sipas njoftimit, autoritetet dhe institucionet përkatëse kanë arritur përmirësime vitale në platformat e monitorimit të kriptove për të krijuar transaksione të paligjshme të kriptomonedhës në mënyrë efektive.

PBoC kujdeset për një larmi të madhe të bizneseve të autoriteteve tani do të godasë me kujdes kripton në përputhje me udhëzimet ligjore kineze:

"Departamentet e administratës financiare, departamentet e sigurisë kibernetike dhe të njohurive, departamentet e telekomunikacionit, departamentet e sigurisë publike dhe departamentet e mbikëqyrjes së tregut punojnë me kujdes në mënyrë kolektive për të ulur kanalet e tarifave, për të eleminuar faqet e internetit të lidhura dhe qëllimet e qelizave në përputhje me legjislacionin."

Related: Kina do të 'ruajë një gjendje të presionit të lartë të çështjeve' në kripto, thotë zyrtari

Wen Xinxiang, drejtor i ndarjes së tarifave dhe pagesave në Bankën Popullore të Kinës, shprehu çështje mbi rritjen e reputacionit të kriptovalutave dhe monedhave të qëndrueshme, duke bërë thirrje për masa shtesë që sistemi standard monetar të konkurrojë me biznesin.

Goditjet më të reja nga autoritetet kineze ripohojnë qëndrimin anti-kripto të Kinës pasi autoritetet vendase kanë mbyllur tashmë një numër fermash minerare dhe pezullojnë blerjen dhe shitjen e kriptove për 12 muaj. Rregullatorët kinezë kishin vendosur kufizime të lidhura me kripton më herët se, duke ndaluar shkëmbimet e kriptove nga ofrimi i kompanive në Kinë përsëri në 2017. Menjëherë pasi Kina zbatoi ndalimin e tregtisë së kriptove, Bitcoin arriti në $ 20,000 për herë të parë në dhjetor 2017.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju