Coinbase mblidhet 4 miliardë dollarë përpara shtrëngimit të mundshëm rregullator

Coinbase Global Inc po përgatitet fuqishëm për të hasur në analizën qeverisëse nga SEC kryesuesi i Gary Gensler. Firma e tregtuar publikisht zbulohen Të Mërkurën, në të cilën është kujdesur që të gjenerojë 4 miliardë dollarë libra me para të gatshme si komponent i një iniciative për të mbajtur pikat që funksionojnë me efikasitet dhe gjithashtu për të përmirësuar zgjidhjet e saj për klientët në mbarë botën.

Një rritje aktuale e marrëveshjeve dhe financuesve me pakicë në fakt ka zgjeruar Coinbase '& rsquo; s të ardhurat. Firma krijoi një fitim prej 2.23 miliardë dollarësh në tremujorin e dytë të vitit, duke nënkuptuar një bum prej pothuajse 2% Y/Y nga të ardhurat e tremujorit të parë. Përdoruesit e transaksioneve mujore me pakicë u rritën 1098% në 44 milion gjatë të njëjtës kohëzgjatje.

Qasja Coinbase për Vëzhgimin Rregullator

Në mes të iniciativave nxitëse nga autoritetet për të menaxhuar zonën e kriptove, shumë shkëmbime, dhe gjithashtu kompani të kompanive kripto kanë rënë në të vërtetë viktima të SEC dhe gjithashtu organeve të ndryshme drejtuese. Por, Coinbase duket se në fakt ka pushtuar masën e ekzaminimeve të hedhura në të nga autoriteti rregullator i tregut.

Sipas të dhënave, Coinbase në fakt ka marrë avantazhe me vlerë pothuajse 4 miliardë dollarë nga tregtia e çmendurive të cilat sigurisht do të lëshoheshin për firmën '& rsquo; Zhvillimi dhe sigurisht do të shërbente si një veprim parësor kundrejt rutinave rigoroze qeverisëse, sulmeve kibernetike ose ulje të mundshme të tregtimit. Për të cilën Alesia Haas, Zyrtari Kryesor Financiar në Coinbase pohoi,

"& Ldquo; Ne kërkojmë të garantojmë që mbajmë mjaftueshëm dhe gjithashtu shtuam libra të parave të gatshme për themel të qetë dhe gjithashtu zhvillimin e produktit ose shërbimeve tona." & Rdquo;

Kohët e fundit, Gensler, pohoi se ai me siguri do të menaxhojë tregun e kriptove sa më mirë që të jetë e mundur. Sipas Haas, Coinbase po i kushton vëmendje Gensler '& rsquo; s deklaratë, dhe gjithashtu kompania mendon “& ldquo; politika është një aspekt mirëkuptimi, jo një problem. ”& rdquo;

Coinbase sigurisht që do të hasë në një detyrim krejt të ri tatimor që deklaron kërkesat nën shpenzimet e rekomanduara të objekteve. Shpenzimi kërkon shkëmbime kripto për regjistrimin e shiritit të konsumatorit '& rsquo; të ardhurat nga blerja me Shërbimin e të Ardhurave të Brendshme Haas deklaroi se Coinbase ka shumë sisteme për t'iu përmbajtur këtij veprimi, dhe gjithashtu nuk parashikon që çmimet e konformitetit të jenë të konsiderueshme.

Lexo artikullin:  Investitori miliarder në rritje për Bitcoin: 'Crypto është këtu për të qëndruar'

Deri më tani, Coinbase duket se ka marrë një qëndrim të fortë përballë analizës qeverisëse. Për më tepër, të kesh libra me para të gatshme me siguri do t'i lejojë kompanisë të shfrytëzojë sa më shumë mundësitë e reja të investimeve financiare, ndërsa planifikon më vonë për kërcënime më vonë.

Përveç kësaj, të ardhurat e Coinbase T2 shkuan përtej të gjitha supozimeve dhe gjithashtu domethënëse si tremujori më i vështirë për titanin e tregut.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju