CoinDCX Bëhet Shkëmbimi i Parë Indian i Kriptove që Arrin Statusin e Njëbrirëshit

CoinDCX, një shkëmbim i njohur i kriptove indiane është regjistruar në të vërtetë me klubin Unicorn pas raundit të tyre më të ri të financimit. Coingape raportoi më parë se shkëmbimi mbeti në bisedime me një numër financierësh për të mbledhur 120 milion dollarë. Ajo në fakt ka mbledhur 90 milion dollarë në raundin e financimit të serisë C duke i ofruar një vlerësim prej 1.1 miliardë dollarësh, duke e bërë atë shkëmbimin e parë të kriptove indiane për të arritur statusin e Unicorn.

Raundi i financimit u drejtua nga bashkëthemeluesi i Facebook, Eduardo Saverin '& rsquo; s BCapital së bashku me disa nga financuesit ekzistues të përbërë nga Coinbase Ventures, Polygon Capital, Block.One andJump Capital Shkëmbimi i kriptove synon të përdorë fondet më të fundit për rritjen e shërbimit dhe lehtësive.

CoinDCX përgatitet të bashkëpunojë me kompanitë kryesore Fintech për të rritur bazën e kripto -financuesve dhe krijoi një qendër R&D. Shkëmbimi i kriptove gjithashtu përgatitet të fillojë diskutimin me qeverinë federale për të paraqitur udhëzime të dobishme.

Sumit Gupta, bashkëthemelues dhe CEO i CoinDCX deklaroi:

”& Rdquo; ne do të regjistrohemi me duar ose do të marrim pjesë në bashkëpunime me lojtarë të rëndësishëm fintech për të zgjeruar bazën e kripto -financuesve, do të krijojmë një qendër R&D, do të rrisim diskutimet e politikave përmes diskursit publik, do të merremi me qeverinë federale për të paraqitur udhëzime, edukim dhe përmirësim duke punuar me përpjekje, ”& rdquo;

CoinDCX bashkohet me Matic për t'u bërë njëbrirëshi i dytë kripto

Gjendja e udhëzimeve të kriptove në Indi nuk është ende jashtëzakonisht e qartë, kështu që përfundon të jetë shumë më unike për organizatat kripto nga kombi që të bëjnë mirë. CoinDCX në fakt ka përfunduar të jetë shërbimi i dytë kripto indian për të arritur statusin e njëbrirësh pas Poligonit (i quajtur më parë Matic). Polygon është një shërbim i shkallëzimit të shtresës së dytë për blockchain Ethereum dhe apelimi dhe adoptimi i tij janë rritur në të vërtetë gjatë vitit të kaluar së bashku me koston e tij simbolike.

Suksesi i organizatave kripto indiane zbulon nevojën në rritje për shërbime kripto në Indi, prej të cilave kompanitë e huaja po investojnë shumë në mjedisin e kriptove indiane. Përveç paparashikueshmërisë rregullatore, Indiani kohët e fundit zbuloi strategjitë e saj për të zgjeruar shërbimin e saj në vend.

Lexo artikullin:  ETF e së ardhmes së Bitcoin debuton me vëllimin më të lartë ndonjëherë "natyral" të ditës së parë prej 1 miliard dollarë

nga organizatat kripto,

dizajnerët blockchain gjithashtu kanë nevojë të madhe, duke u marrë me disa nga punët më të respektuara në botën e decentralizuar. (*) (*)

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju