Komuniteti i kriptos ndahet nëse Bitcoin është një mbrojtje e inflacionit

Vëzhguesit e tregut shprehën më shumë shqetësime në lidhje me rënien e çmimit Bitcoin mes një rritje të konsiderueshme të inflacionit.

Komuniteti i kriptos ndahet nëse Bitcoin është një mbrojtje e inflacionit

Mes një kulmi masiv të Indeksit të Çmimit të Konsumit (CPI) të Shteteve të Bashkuara, komuniteti i kriptovalutave ka ndarë nëse Bitcoin (BTC) është me të vërtetë një mbrojtje e inflacionit.

CPI, një tregues që mat ndryshimin mesatar të çmimeve që paguajnë konsumatorët për një shportë mallrash dhe shërbimesh, pa rritjen më të madhe njëmujore në qershor gjatë 13 viteve të fundit, njoftoi të martën Business Insider. Rritja e inflacionit thuhet se filloi në Mars, kur CPI u rrit me 2.6%, e ndjekur nga rritjet pasuese në Prill me 4.2% dhe përfundimisht 5.4% në Qershor.

Por, pavarësisht rritjes së fundit në inflacionin e matur nga CPI, Bitcoin pretendohet se ka dështuar si një mbrojtje e inflacionit pasi çmimi i saj është pothuajse përgjysmuar nga 64,000 dollarë në mes të prillit, sipas disa analistëve.

"Bitcoin nuk po sillet më si një mbrojtje e inflacionit dhe do të vazhdojë të mbetet e rëndë për pritjet mbi rendimentet më të larta", tha Ed Moya, analist i vjetër i kapitalit në firmën e këmbimit valutor Oanda në një shënim të së martës. Sidoqoftë, ky inflacion shikohet si kalimtar, gjë që mund të jetë një arsye pse raporti i CPI-së së qershorit nuk mjaftonte një katalizator për të thyer tregtinë anash të Bitcoin, shtoi Moya.

Komuniteti i kriptos më pas reagoi ndaj këtyre vëzhgimeve të CPI-së kundrejt Bitcoin-it, me shumë mbrojtës të industrisë duke theksuar se investimi dhe fitimet e tyre të hershme në Bitcoin "tashmë kanë mbrojtur të ardhmen". Disa entuziastë të Bitcoin theksuan se Bitcoin është rritur historikisht, duke postuar fitime masive për një periudhë afatgjatë.

Sipas disa ekspertëve të kriptove, Bitcoin me të vërtetë "nuk është një mbrojtje e madhe kundër inflacionit". Mati Greenspan, themeluesi i firmës së menaxhimit të parave Quantum Economics, tha për CryptoPumpLajmet që "nuk duket të ketë ndonjë lidhje" midis veprimit të çmimit të Bitcoin dhe të dhënave të inflacionit ose deflacionit, duke deklaruar:

Argumenti i fundit i shkaktuar nga CPI sjell një tjetër kthesë në debatet e zgjatura në lidhje me Bitcoin si një instrument mbrojtës. Një numër i analistëve financiarë, përfshirë Nassim Taleb, besojnë se inflacioni nuk ka asnjë lidhje me çmimin e Bitcoin. Akoma, disa investitorë globalë si Paul Tudor Jones janë zhvendosur në Bitcoin për të mbrojtur investimet e tyre nga inflacioni.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju