Financimi Crypto: TaxBit tërheq 130 milion dollarë në serinë B për zgjerimin e fondeve

Ofruesi i shërbimit të programeve kompjuterike të Taksave dhe Kontabilitetit kushtuar mjedisit të monedhës dixhitale, Tax Bit në fakt ka përfunduar raundin e tij të financimit të Serisë B, duke mbledhur një total prej 130 milionë dollarësh nga Investitorët. Deklarata nga kompania, raundi u drejtua nga IVP dhe Insight Partners me përfshirje shtesë të përbërë nga Tiger Global, Paradigm, 9Yards Capital, Sapphire Ventures, Madrona Venture Group dhe Anthony Pompliano.

Fusha specifike e organizatës e krijuar sot nga bizneset e reja kanë një ndikim të madh në atë se sa vëmendje do të ketë kjo punë nga financuesit. Tax Bit krijon aplikacione softuerike dhe pajisje dixhitale që ndihmojnë të dy përdoruesit e kriptomonedhës, përveç autoriteteve tatimore që të përafrojnë shumën e saktë të taksës së lidhur me kripto për të paguar. 

Raundi i Serisë B erdhi muaj pas kompanisë ekspozuar Seria e saj An në të cilën fitoi një total prej 100 milion dollarësh. Për sukseset e tij të vazhdueshme në tërheqjen e financuesve, Tax Bit '& rsquo; Vlerësimi i tij në të vërtetë u rrit në 1.3 miliardë dollarë, duke e vendosur kompaninë në mesin e disa unicorns kripto sot.

"& Ldquo; (*) po banojnë në një kohë ku gjithçka që po bëhet dixhitale, e përbërë nga veti standarde," & rdquo; deklaruam Ne, CEO i Austin Woodward Bit. & ldquo; (*) ne & rsquo; ve zhvilluar dhe lëshuar aplikacionin bashkëkohor të softuerit të taksave dhe kontabilitetit të përshtatur për pronat dixhitale, është '& rsquo; Përfundojnë duke qenë të qartë se opsionet tradicionale të raportimit të informacionit tatimor janë zhvilluar mbi inovacionin e modës së vjetër që ofron një përvojë të keqe të klientit. Tax Bit po ndryshon lojën video duke furnizuar klientët dhe përdoruesit e tyre me risi bashkëkohore, në kohë reale që paguan për ekspozimin dhe mundësitë e optimizimit të taksave gjatë gjithë vitit. ”& Rdquo; Si Bit Tax to

Taksa për (*) nevojën për taksën e kriptove është shumë e nevojshme në mesin e qeverive federale në të gjithë globin. Bit Looking Forward në të vërtetë ka mbrojtur Expand (IRS) si klient, ai dëshiron të zgjerohet në tregjet e tjera ndërkombëtare të përbërë nga Pikat e Hapura Global të Kriptimit

The. Ndërsa tatimi një rezultat, kompania deklaroi se do të "& ldquo; përdorni fondet për të shkallëzuar mjedisin e tij shumë-kanalësh të ofertave tatimore dhe kontabël në të gjithë sektorët e biznesit, klientëve dhe qeverisë federale. prej 2 para përfundimit të vitit. Mbretëria e Bashkuar shtyn përpjekjet e saj ekspansioniste,

Lexo artikullin:  Partnerët e Arca Labs me Securitize në produkte financiare të rregulluara dhe të shenjta

Ashtu si Bit do të përdorë fondet për të hapur vende pune krejt të reja në SHBA dhe MB për të mbështetur rritjen në mbarë botën.

Për

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju