Tregimet e kriptove Tubimet e kaluara 1.75 trilionë dollarë, Bitcoin (BTC) dhe Top Ten Altcoins Fitojnë 7-10%

Ashtu si po kalojmë në fundjavë, tregu i përgjithshëm i kriptomonedhës ka hyrë në një ngritje të fortë duke fituar 7% në 24 orët e fundit duke përfshirë 100 miliardë dollarë. Për herë të parë duke pasur parasysh atë në mes të qershorit 2021, kapitali i tregut të kriptove në fakt ka kapërcyer 1.75 trilionë dollarë. 

Bitcoin (BTC) dhe pothuajse të gjitha 10 altcoin-et kryesore kanë arritur fitime prej 7-10%. Që nga koha e shtypit, Bitcoin (BTC) po tregtohet me 7.67% me një normë prej 43,539 dollarë dhe një kapak tregu prej 817 miliardë dollarësh. 

Vetëm në 3 ditët e fundit, Bitcoin në fakt ka fituar më shumë se 20% pasi po transferimi i tij i radhës në $ 50,000 dhe më lart. Sidoqoftë, që kjo të ndodhë, BTC duhet të thyejë rezistencën e saj të mëparshme vitale prej 44,800 dollarë, e cila është gjithashtu mesatarja lëvizëse 200-ditore për botën '& rsquo; kriptovaluta më e madhe.

Balenat Bitcoin në fakt kanë vazhduar me ngritjen e tyre gjatë dy muajve të fundit, pavarësisht nga normat në rënie. Siç raporton kompania e informacionit në zinxhir Sentiment, Bitcoin '& rsquo; s & lsquo; Niveli i milionerëve & rsquo; Adresat e balenave që mbajnë midis 100-10,000 BTC pothuajse mbajnë 50% të furnizimit të përgjithshëm të Bitcoin. 

Ethereum (ETH) Drejton Partinë Altcoin

Etheruem (ETH) në fakt ka udhëhequr tubimin e tregut të kriptove vetëm kohët e fundit. Bota '& rsquo; S kriptovaluta e dytë më e madhe ka fituar 7% të tjera duke mbledhur të gjithë metodën në 3000 dollarë. Aktualisht, besimi i turmës për Ethereum është zhgënjyes dhe shumë më i madh se ai i Bitcoin. 

Tubimi i normës ETH vjen ndërsa rrjeti blockchain Ethereum kalon nëpër hardfork të Londrës sot të enjten, më 5 gusht. Hardfork i Londrës sjell ekzekutimin EIP-1559 që ndryshon strukturën bazë të ngarkimit të rrjetit blockchain Ethereum duke paraqitur "& ldquo; tarifa bazë & rdquo;. Ndihmon për të ulur ndjeshëm kostot e marrëveshjes duke bërë deflacionues të blockchain Ethereum me kalimin e kohës. 

Shkalla e përgjithshme e altcoin në fakt ka përfshirë 50 miliardë dollarë në tregun e kriptove në ditët e sotme & rsquo; s tubimi i tregut.Këtu & rsquo; një fotografi se si po bëjnë 10 altcoin të tjerë kryesorë:

  • Monedhë Binance (BNB), XRP  dhe Cardano (ADA) secila janë rritur me 4% që nga koha e shtypjes. 
  • Dogecoin (DOGE) në fakt ka fituar 6.8% duke lëvizur rezistencën e mëparshme vitale prej $ 0.20. 
  • Polkadot (DOT) në fakt ka fituar 11% dhe aktualisht tregton me 21 dollarë. 
  • DeX token Uniswap (UNI) po tregtohet me 6.32% me një normë prej 26.76 dollarë. 
Lexo artikullin:  Senatori Pro-BTC mbron kripton kundër komentit të "Super-Koduesve Shadowy" të Senatorit Warren

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju