Dogecoin humbet 70% kundrejt Bitcoin gjatë 6 muajve të miratimit të personazheve të famshëm DOGE

DOGE mund të ketë pasur ditën e saj, dhe gjithashtu faqet e mediave sociale po satirizojnë plot tension skeptik për Bitcoin Mark Kuban

Dogecoin humbet 70% kundrejt Bitcoin gjatë 6 muajve të miratimit të personazheve të famshëm DOGE

Dogecoin (DOGE) mund të ketë zbritur një mbështetës të rëndësishëm Mark Cuban në ujë të ngrohtë pasi godet më të përballueshmet e tij kundër Bitcoin (BTC) në më shumë se gjysmë viti.

"Tani kushtoni në banane"

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro dhe gjithashtu TradingView zbuluan drejtimin e DOGE/ BTC në 412 satoshis (0.00000412 BTC) më 14 tetor - nën nivelet më të larta prej 1,284 satoshis (0.00001284 BTC) në prill.

Ndërsa Bitcoin tejkalon altcoins në masë këtë muaj, sikleti në të vërtetë ka qenë veçanërisht ekstrem për financuesit e Dogecoin pas muajve të marketingut publik nga Kubani dhe gjithashtu të tjerë, i përbërë nga djali më i pasur në botë, Elon Musk.

Asgjë në fakt nuk ka pasur aftësinë për të kthyer shumën e parave të kriptomonedhës me bazë meme, megjithatë, dhe gjithashtu aktualisht, analistët e zhgënjyer po kërkojnë gjithashtu një përshkrim.

Kubani ishte në pritje të hakmarrjes sot, me prezantuesin e podkastit Preston Pysh duke rekomanduar që promovimi i tij i Dogecoin në televizionin mbarëkombëtar amerikan në nivelet më të larta në të vërtetë kishte qenë - për të pretenduar më pak - i painformuar.

Eksperti tjetër Peter McCormack u regjistrua dhe i kërkoi Kubanit të fliste për rrethanat në sfondin e këtij të fundit të kundërshtimit të Bitcoin.

Individët Twitter gjithashtu stimuluan rastin e Kubanit se ai preferon të ketë banane sesa BTC, duke satirizuar fuqinë në rënie të Dogecoin kur fiton kur përcaktohet në fruta.

Në gusht, Kubani specifikoi se ai kishte shumë më pak se 500 dollarë DOGE.

A ka DOGE ditën e saj?

Musk, nga ana tjetër, në fakt ka vazhduar të përfshijë kriptovalutat spin-off të Dogecoin në iniciativat e tij të vëmendjes, këto duke parë në mënyrë të ngjashme fitime të konsiderueshme në anën e pasme të një prej vërejtjeve më të padëmshme.

Lidhur: Tesla e Elon Musk është aktualisht 1 miliard dollarë për të fituar para nga mbajtja e Bitcoin

Lexo artikullin:  Cosmos njofton fillimin e blockchain të ri, Sagan

Një monedhë e tillë, Shiba Inu (SHIB), në fakt ka dhënë atë që ka parë marketing të rëndësishëm nga financuesit me vëllim të madh të referuar si balena.

Drejtori i Përgjithshëm i Tesla nuk e hoqi zemërimin e Bitcoiners më parë këtë vit, megjithatë, me detyrat e tij Dogecoin u përmbushën raste të rregullimit të financuesve.

Si KriptoPumpLajmet e raportuara, altcoins janë parashikuar për një rilindje sapo Bitcoin të arrijë ciklin e tij të lartë, kjo aktualisht është planifikuar për fillimin e 2022.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju