Pronësia e Dogecoin është shumë e përqendruar, zbulon Raporti i Chainalysis

Sistemi i informacionit blockchain me bazë në New York Chainalysis ekspozuar të martën se financuesit po përqafojnë monedhën e memeve, Dogecoin, në një shkallë që nuk shihet duke pasur parasysh që demi i vonë i vitit 2017. Ndërsa pronarët afatgjatë të Doge kanë ulur në të vërtetë rrezikun e tyre, financuesit e rinj kanë rritur rrezikun e tyre në furnizim nga 9% në korrik 2020 në 25% në gusht 2021.

Siç është botuar nga Philip Gradwell, Shefi Ekonomist në Chainalysis, zotërimi i Dogecoin është shumë i përqendruar. Rreth 106 miliardë DOGE, ose 82% e furnizimit, mbahen nga 535 njësi, secila banon më shumë se 10 milion doge, ose 0.01% e njësive. Aktualisht ka 4 milion pronarë të monedhës në zinxhir.

 

Doge është një nga kriptovalutat më të tregtuara deri më tani në vitin 2021. Shkalla e saj u rrit nga 0.005685 dollarë në fillim të vitit në një lartësi prej 69 cent më 7 maj. Kjo ecje ishte aq e rëndësishme saqë një ekzekutues i Goldman Sachs fitoi miliona dhe gjithashtu më vonë më ndaloi detyrën e tij në kompani. Regjistri i Chainalysis hipotezon se zona Reddit, interesi i detyrës në zinxhir të Elon Musk, rritja e sasive të tregtimit përpara shkëmbimeve janë disa faktorë domethënës pas monedhës '& rsquo; Apeli s rritet këtë vit.

Vëllimi në rritje i tregtimit Dogecoin në shkëmbimet kryesore

Sasia në rritje e tregtimit në Coinbase dhe shkëmbimet e tjera të rëndësishme të kriptomonedhës është një faktor më domethënës që tërheq interesin e ekspertëve për monedhën. Për një cicërimë aktuale nga Pentoshi, sasia tregtare 24-orëshe e Doge në Coinbase, në fakt ka shkuar në mënyrë të konsiderueshme përtej 200 milion dollarëve çdo ditë gjatë javës së kaluar.

Siç është raportuar më parë nga CoinGape, Coinbase është shkëmbimi më i madh i kriptove në Shtetet e Bashkuara dhe gjithashtu kjo rritje e sasisë mund të ketë inkurajuar ekspertët se DOGE po transformohet edhe një herë në favor të financuesve të shitjes me pakicë. Ndikuesit e tregut si Elon Musk dhe Mark Kuban gjithashtu kanë ndikuar kryesisht në masën bazë në grumbullimin e një pamje të favorshme në kufi me monedhën.

Lexo artikullin:  Rregullatori francez paralajmëron kundër platformave kripto të paautorizuara

Sipas Gradwell, monedha meme Dogecoin lidhet drejtpërdrejt me çmendurinë dhe imagjinatën e internetit. Rritja e saj e normës sugjeron që kriptovalutat po përdoren kryesisht në markimin e pronave ekonomike. Megjithëse nevoja dhe norma e monedhës nxitet nga faqet e mediave sociale, monedha i ngjan të gjitha pronave të ndryshme ekzistuese të tjera.

Dogecoin u tregtua me 0.3156 dollarë pasi ra 1.32% në 24-orët e mëparshme. Monedha e memeve në fakt është kujdesur të fitojë 42% gjatë javës së kaluar dhe gjithashtu po pret me padurim të bëjë më shumë kërcime të normave.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju