Tesla e Elon Musk është tashmë 1 miliard dollarë në fitim nga mbajtja e Bitcoin

Aksionet e Bitcoin të Tesla aktualisht janë me vlerë 1 miliard dollarë më shumë sesa kur Elon Musk autorizoi blerjen në shkurt

Tesla e Elon Musk është tashmë 1 miliard dollarë në fitim nga mbajtja e Bitcoin

Sipërmarrja e fortë e Tesla (TSLA) drejt tregut të Bitcoin (BTC) në të vërtetë është duke u zgjidhur në vitin 2021, ndërsa normat e BTC u mblodhën në tetor për të arritur mbi 58,000 dollarë më 14 tetor.

Tesla aktualisht mban afërsisht 43,200 BTC, me vlerë afërsisht 2.5 miliardë dollarë me kostot e sotme, sipas burimit të mbikëqyrjes në internet Bitcointreasuries web. Kjo është rreth 65% ose 1 miliard dollarë më e madhe se ajo që paguante prodhuesi i makinave në shkurt kur biznesi i Elon Musk zbuloi se përfshinte 1.5 miliardë dollarë në BTC në raportin e tij vjetor.

Në TM2, Tesla tregtoi 10% të zotërimeve të saj Bitcoin - në lidhje me 46,000 BTC - me një normë të zakonshme të raportuar prej rreth 50,000 dollarë për shenjë. Në rekordin e fitimeve të TM2, biznesi në fakt kishte informuar se kishte planifikuar fitime me vlerë 128 milionë dollarë nga shitja e Bitcoin.

Tesla fitoi miliardën e parë në fitim në tremujorin e dytë nga tregtimi i makinave dhe kamionëve

Pas rimëkëmbjes aktuale të normës Bitcoin, të ardhurat e Tesla -s në internet nga zotërimet e saj të kriptove duket të jenë aq të gjata sa fitimet e saj nga TM2.

Si informacion, Tesla kishte raportuar në të vërtetë 1.14 miliardë dollarë fitim në internet për TM2, hera e parë që ai më parë kaloi shifrën prej një miliard dollarësh. Të ardhurat i përkisnin 11.96 miliardë dollarë të ardhura që Tesla i bëri kryesisht duke ofruar makina dhe kamionë - në lidhje me 10.21 miliardë dollarë. Vazhdimi i të qenit 354 milion dollarë erdhi nga shitjet e rezultateve të kreditit rregullator.

Tesla zbuloi në tetor 1 se në fakt kishte siguruar 241,300 makina elektrike gjatë tremujorit të tretë, në krahasim me 3 makina në tremujorin e mëparshëm. Kombinuar me të ardhurat e Tesla -s nga Bitcoin, supozimet janë të larta për fitimet e mëdha të gatshme që do të nisen pasi tregu të mbyllet më 201,250 tetor.

"Ne besojmë se Q3 me siguri do të jetë tremujori më i vështirë i TSLA ndonjëherë më parë," tha eksperti i Piper Sandler, Alexander Potter.

A do t'i përmbahen firmave të ndryshme të tjera?

Kështu, metoda Bitcoin e Tesla ka qenë në të vërtetë jashtëzakonisht efektive, duke ofruar një studim se si korporata të ndryshme të tjera mund të ndryshojnë një pjesë të librave të tyre të parave me BTC.

Lexo artikullin:  Michael Saylor nuk mendon se Bitcoin do të jetë 'monedhë në SHBA ndonjëherë'

Thënë kështu, një numër firmash që shpenzuan në Bitcoin para Tesla, në të vërtetë kanë parë fitime më të larta.

Për rrethanat, kompania e njohurive të organizatës MicroStrategy fitoi rreth 3.15 miliardë dollarë Bitcoin në shumë raunde blerëse. Me blerjen e saj të parë që daton në mbështetjen e datës 11 gusht 2020, të ardhurat e biznesit të Bitcoin nga biznesi aktualisht janë afër 6.3 miliardë dollarë, duke rritur pothuajse investimin e tij financiar.

Kompania e zgjidhjes së shlyerjes së Jack Dorsey Square gjithashtu pa përfitime të konsiderueshme nga mbajtja e Bitcoin, aktualisht me vlerë mbi 442 milion dollarë nga investimi i saj financiar prej 220 milion dollarësh.

Për më tepër, kompania e minierave kriptografike me qendër në Kanada, Hut 8 Mining Corp, në të vërtetë ka parë rritjen e blerjes së saj prej 39.3 milion dollarësh Bitcoin në vlerë prej më shumë se 600%, duke arritur në rreth 250 milion dollarë. Në qershor, biznesi gjithashtu zbuloi strategjitë për të mbajtur 5,000 BTC deri në vitin 2022.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju