EOS, MATIC, DASH Analiza e çmimit: 20 korrik

Disa kriptovaluta në të vërtetë kanë humbur sot, me altcoins duke lënë prapa fazën e tyre të konsolidimit të borxhit për të hyrë në zonën bearish.

EOS theu shkallën e ndihmës teknologjike prej 3.40 $ për të tregtuar me 3.21 $ në kohën e shtypit, ndërsa MATIC mbajti në mendje një rënie të konsiderueshme gjatë dy ditëve të mëparshme. Përkundrazi, DASH tregtonte me 124 dollarë, duke u rritur me 6.7% kur ishte në kontrast me kostot e ditës tjetër.

EOS

Analiza e çmimeve EOS, MATIC dhe DASH: 20 korrik

EOS ishte një profesion padyshim i dobët pasi regjistroi një këshillë prej 12% gjatë 24 orëve të fundit, në kohën e shtypit. Kjo shtypje e çuar EOS të dëshmojë një vjeshtë në kapitalizimin e saj të tregut me 11.90%. Altcoin u tregtua brenda serisë së kostos prej 3.70 $ dhe gjithashtu 3.40 $ gjatë ditëve të fundit, para se të binte edhe një herë. Herën e fundit që EOS fluturoi në këtë grup kosto u bë më 21-22 qershor

Ndërsa kostoja u ul në mënyrë dramatike dhe gjithashtu monedha u shkëput nga koleksioni i saj i kombinuar, Indeksi mesatar i drejtimit u zhvendos mbi 20-markë dhe gjithashtu sugjeroi një kohëzgjatje të pikës së dobët të tregut dominues. Fluksi i Parave Chaikin regjistroi një rritje pavarësisht se shkarkimet e burimeve janë më të mëdha se prurjet. Duke u pretenduar, ishte para kohe të kërkohej një kthesë.

Një kryqëzim bearish u pa në MACD thjesht 24 orë prapa dhe gjithashtu që atëherë, sinjali bearish në fakt është zgjeruar në dimension dhe gjithashtu qëndrueshmëri.

MATIC

Analiza e çmimeve EOS, MATIC dhe DASH: 20 korrik

Duke qenë se MATIC shkurtoi shkallën e ndihmës $ 1, ajo në të vërtetë ka rënë. MATIC derdhi 33.4% të vlerës së saj gjatë javës së kaluar dhe gjithashtu u ul me 16.6% në kohëzgjatjen e përditshme. Në grafikun 4-orësh të vlerësimit teknologjik, lartësia u vlerësua me 0.66 $. Kapitalizimi i tregut i MATIC u ndikua negativisht pasi u zhyt me praktikisht 16.12% dhe gjithashtu qëndroi në 4.2 miliardë dollarë.

Humbja e MATIC në kosto e shtyu atë të prekte zonën e shitur disa herë në thjesht për një javë. Ndërsa Index Forca Relative e rikuperuar dhe gjithashtu tejkaluar linjën qendrore thjesht ditën tjetër, në kohën e shtypit, altcoin ishte nënvlerësuar edhe një herë dhe gjithashtu u shit më shumë. Një model bearish mori gjithashtu rritje, siç vizualizohet nga analiza eOshilator tmerrshëm

Në përputhje me mocionet e kostos më shumë, Bands Bollinger në të vërtetë ishte zgjeruar ndjeshëm.

DASH

Lexo artikullin:  Bitcoin vendos fatin e 60 mijë dollarëve pasi mbyllja javore i mban tregtarët e BTC në këmbë

Analiza e çmimeve EOS, MATIC dhe DASH: 20 korrik

DASH në të vërtetë ka bërë më shumë se 24 orët e fundit, duke u rikuperuar me 6.7% nga aktiviteti i saj i kombinuar. Pasqyra teknologjike për DASH ishte e favorshme në kohën e shtypit, megjithë modifikimet, me lartësinë midis fituesve kryesorë të tregut. Në informacione të ndryshme të tjera, DASH po përgatitet për thirrjen tremujore të DASH Core Group Q2 të ngritur për t'u zhvilluar më 22 korrik 2021.

Ndryshimi i çmimit mund të pritet duke hedhur një vështrim në ndarjenBands Bollinger I nëse ecja e kostos edhe më shumë, alt mund të kontrollojë edhe një herë shkallën e rezistencës rreth 140 dollarë. Index Forca Relative preku zonën e tepërt të blerë dhe gjithashtu u tërhoq përsëri nga atje. Sidoqoftë, shenja ende pa një ecje të popullarizuar pasi blerësit ende blinin tek shitësit atje.

Një kalim i favorshëm në MACD tregimi ndodhi më 19 korrik dhe gjithashtu monedha u duk se ishte në një drejtim të favorshëm ndërsa tabelat eko-miqësore u rritën në dimension.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju