Ethereum, Analiza e Çmimit Dogecoin: 29 korrik 2021 

  • Ethereum e ka të vështirë të mbajë trendin e rritjes në 2,400 dollarë.
  • Dogecoin merret me një luftë të vështirë duke ruajtur pozicionin e saj mbi 0.2 dollarë.

Tregu i kriptovalutave është pak bullish të Enjten, me prona që botojnë fitime të vogla, sipas informacionit nga CoinGecko. Ripple është kriptovaluta me performancën më të mirë, pas fitimit të madh prej 20% të Mërkurën Megjithatë, një tërheqje është duke u zhvilluar, me XRP që qëndron kritike në 0.7 dollarë.

Bitcoin u rrit mbi 40,000 dollarë pas ristrukturimit të ndihmës në 36,000 dollarë të martën Vendndodhja mbi 40,000 dollarë u vlerësua, megjithatë një pushim mbi 41,000 dollarë mbeti larg. Ndërkohë, BTC është kthyer në tregtimin pak nën $ 40,000, megjithatë demat nuk janë të gatshëm të heqin dorë nga objektivi për të mbledhur në $ 50,000.

Ethereum: -

Kostoja e Ethereum është rritur 33% nga ndihma në 1,730 dollarë. Kjo zonë e bllokimit të blerësve ishte thelbësore për të shuar shitjen në qershor Për më tepër, demat u stimuluan për trendin në rritje që kohët e fundit preku 2,400 dollarë.

Përkundër shërimit të jashtëzakonshëm, Ethereum nuk e bëri atë më shumë se $ 2,400. Një korrigjim i mesit të javës pa Ether që të riprovonte ndihmën prej 2,200 $ dhe, si shtesë, kanalin paralel në rritje '& rsquo; kufiri i poshtëm.

Në kohën e kompozimit, Ethereum po tregton pjesërisht nën 2,300 dollarë. Modeli është normalisht në rritje, megjithatë blerësit duket se po merren me një punë të vështirë duke rritur shpejtësinë në 2,400 dollarë. Treguesi Divergjenca e Konvergjencës Mesatare në Lëvizje (MACD) ka një impuls bearish, duke rekomanduar që beteja të zgjasë më gjatë. Një pushim nën kanalin '& rsquo; s buzë e poshtme mund të zbresë gjithashtu zvogëlon drejt $ 2,000.

Grafik katër orë ETH / USD

Tabela e drejtpërdrejtë

Dogecoin: -

Demat Dogecoin po punojnë me dhëmbë dhe gozhdë për të mbajtur koston mbi 0.2 dollarë. Lufta pason rritjen nga fillimi i javës që ndaloi së punuari për të ruajtur mbi 0.23 dollarë, duke e lënë nivelin thelbësor 0.24 dollarë pa provuar.

Një kanal paralel në rritje mban monedhën meme në vend, duke garantuar që humbjet të mos shtrihen nën 0.2 dollarë. Mesatarja e Levizshme e Thjeshtë 50 (SMA) rrit këtë zonë të njëjtë të ankorimit.

Lexo artikullin:  Vetëm-në: CEO i Binance.US zbulon se shkëmbimi nuk ka plane të menjëhershme të IPO-s

Nga përfitimi, objektivi kryesor është të mbroni pozicionin mbi kufirin e mesëm të kanalit. Sidoqoftë, 200 SMA në katër orë duhet të ziejë për të udhëhequr rrugën për dema. Një prishje mbi 0.24 dollarë mund të shkaktojë fitime të mëdha, duke forcuar Dogecoin në 0.3 dollarë.

Grafik DOGE / USD katër orë

Tabela e drejtpërdrejtë

Kuptoni që MACD ka një impuls të shkëlqyeshëm bearish që mund të bëhet një sinjal i fortë bearish në një afat të shkurtër. Prandaj, humbjet ka të ngjarë të rriten, duke dërguar DOGE poshtë vrimës së lepujve.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju