Ethereum, Monero, Analizimi i Çmimit të Uniswap: 20 Korrik

Ethereum kontrolloi një ulje krejt të re këtë muaj ndërsa u përgatit të kalonte shkallën e ndihmës kritike prej 1744 $. Kjo gjithashtu nënkuptuar se mund të shohë një kthesë të kostos pasi goditi një ulje të re këtë muaj.

Ndërsa Bitcoin u tankua me 5.4% gjatë 24 orëve të fundit, tregu i altcoin luftoi për të liruar zonën e fortë. Grafet e Monero-s shkelnin mundësitë e shkurtimit, së bashku me mundësitë shtesë të ndryshimeve të normës, ndërsa në fakt, Uniswap mbante në mend disa fitojnë sinjale të veta.

Ethereum [ETH]

Analiza e Çmimeve të Ethereum, Monero dhe Uniswap: 20 korrik

Ethereum në të vërtetë ka marrë një rënie të lirë kohët e fundit pasi ishte në përputhje me Bitcoin-in, duke futur një ulje të qëndrueshme. Në altcoin potencialisht mund të merret me një kthesë me kusht që saktësisht se si është ulur norma në të vërtetë.

Shanset realitet, në kohën e shtypit, ajo kishte rënë në të vërtetë shkallën e saj të ndihmës prej $ 1744. Nëse një kthesë me siguri do të lokalizonte terrenin konkret vetëm me një ecje në marrjen e stresit.

Shkalla e lartësisë rritet që këtej, ETH me siguri do të përjetonte rezistencë në 2035 dollarë. Index Forca Relative ulja e normave e ka bërë të vështirë për pronarët e ETH që të varen nga prona. Korriku filloi sinjale solide të shitjes që kur monedha portretizoi se ajo kishte prekur shkurtimisht zonën e tepërt të shitjes në orët shumë të hershme të 20 shtypjes në kohën e shtypit të Ethereum, shenja po bluante një rënie, një që sugjeronte një rënie të vogël në marrjen e stresit edhe një herë. Indeksi mesatar i drejtimit Pika e dobët e tregut u verifikua nga

La Bands Bollinger ndërsa fluturonte pikërisht mbi 20-shenjën.

Monero [XMR]

Analiza e Çmimeve të Ethereum, Monero dhe Uniswap: 20 korrik

Për të drejtuar në drejtim të një kohëzgjatje të paqëndrueshmërisë së lartë kur hapen bendet, në kohën e kompozimit. Në shumicën e altcoins, aktiviteti i normës në të vërtetë kishte thyer fazën e kombinuar për të tregtuar në mënyrën më të lirë këtë muaj. Monero në momentin e kompozimit, XMR u vlerësua në 181.97 $, me rënie me 7.8% gjatë 24 orëve të fundit. Anasjelltas, një rënie një herë në javë prej 11.3% nxiti kapitalizimin e saj të tregut me 7.94%. XMR theu shkallën e saj të ndihmës prej $ 192 thjesht 24 orë prapa, si dhe tregtonte me humbje në kohën e kompozimit.

La Fluksi i Parave Chaikin, Sasia e tregtimit të XMR u rrit me 52%. mbajti në mendje Korrik një rritje e flukseve hyrëse të fondeve në 20 Treguesi i momentit të shtrydhjes , si dhe kjo mund të vërtetohet me konceptin që humbja e normës së XMR nxiti blerësit drejt në treg ose mundësinë e një kthimi të kostos.

La Bands Bollinger simbolizoi një nisje të kapjes së bashku me një mundësi të shkurtër për investitorët. imagjinuar

Pamundësia [UNI]

Lexo artikullin:  Demat e Bitcoin kalojnë rezistencën kryesore prej $ 20,000; Binance dhe Shkëmbimet e tjera u raportuan poshtë

Analiza e Çmimeve të Ethereum, Monero dhe Uniswap: 20 korrik

një devijim në kohën e shtypit, një që tregon se niveli i alt mund të ndryshojë gjatë dy seancave të mëposhtme tregtare. Në normën e UNI, në kohën e kompozimit, ishte 14.60 $, një diplomë e cila gjithashtu shërbeu si shkalla e saj e ndihmës kritike. Një rënie e lehtë në normë do të tregonte me siguri se altcoin me siguri do të tregtonte e shënuar poshtë shkallës së saj të ndihmës thelbësore.

Situata bearish e zhvlerësimit shtesë, shkalla e ndihmës për të kërkuar do të ishte me siguri 13.82 $. UNI hodhi 24% të vlerësimit të tij kohët e fundit, si dhe duke marrë parasysh që ditën tjetër, në të vërtetë kishte rënë me 9.7%. Oshilator tmerrshëm stresi në treg u rrit ndërsa shiritat e kuq të sinjalit në duket se ka marrë qëndrueshmëri në kohën e kompozimit. Një kryqëzim bearish u shfaq në MACD,

La Fluksi i Parave Chaikin një kërkim për të nxjerrë në pah bezdisjen e tregut. Në sugjerim që UNI lëshoi ​​një sinjal blerjeje.

në dritën e humbjes së normës, kjo mund të jetë simptomatike e një faktori hyrje për blerësit në treg. (*)

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju