Balenat Ethereum po shtyjnë çmimin e NFT -ve të CryptoPunk në Hënë

Balenat Etheruem në fakt kur përsëri morën përsipër presionin e normës më të madhe, megjithatë, këtë herë është '& rsquo; s nuk është Eter (ETH) megjithatë NFT -të CryptoPunk ku po vendosin paratë e gatshme. Me maninë e blerjes së balenave, kostot e NFT -ve të CryptoPunk janë rritur në të vërtetë me 53% kohët e fundit.

Javën e kaluar, një balenë Ethereum vendosi mbi 6 milion dollarë duke aktivizuar një zbavitje blerëse për CryptoPunk. Gjalpi tani zotëron 1% të serisë së kufizuar të koleksionit CryptoPunks që ka 10,000 NFT. Të Premten e kaluar, kuleta mori mbi 100 NFT duke marrë normën tipike të NFT -ve të CryptoPunk nga 24 ETH në 29 ETH, bazuar në informacionin nga Etherscan.

Përfundon që të gjitha blerjet nga Ethereum ishin “& ldquo; financuar nga forca & rdquo; duke sugjeruar se ato janë marrë nga portofoli i zhvilluar veçanërisht për këtë funksion. Kështu, nuk ka asnjë gjurmë të historisë së ndonjë blerjeje të mëparshme.

CryptoPunks janë ndër NFT -të më të njohura dhe më të shtrenjta. Këto janë përgjithësisht imazhe të vogla të pikseluara të përdorura si avatarë në platforma të shumta të rrjeteve sociale. Siç u tha, ka një total prej 10,000 kripto-monedhash të tilla NFT të ofruara secila duke përfshirë cilësi të rastësishme.

Gary Vee blen CryptoPunk NFT për 3.7 milion dollarë

Sipërmarrësi dhe magnati i mediave Gary Vee në të vërtetë ka qenë shumë i interesuar në këtë lojë video NFT. Ndikuesi popullor po luan shumë për të ardhmen e NFT -ve.

Javën e kaluar, Gary Vaynerchuk - i njohur si Gary Vee - investoi një 1600 ETH të madhe me vlerë 3.7 milion dollarë në një NFT CryptoPunk. Kjo mjaftoi për të prodhuar një mani të madhe në kriptosferë. Interestshtë interesante se në të njëjtën mënyrë një financues konfidencial investoi 7 milion dollarë duke blerë rreth 88 NFT të CryptoPunk.

Ne nuk mundëm & rsquo; t verifikoni nëse kjo ishte saktësisht e njëjta balenë Ethereum. Siç thuhet e diela '& rsquo; blerja u bë nga një portofol krejtësisht i ndryshëm duke mos lënë asnjë gjurmë pas.

Tregu NFT po merr hov dhe CryptoPunks në fakt është bërë ndër detyrat më të rëndësishme të NFT me vëllimet e tij javore që arrijnë 60 milion dollarë. Më tej, atje '& rsquo; një rritje e jashtëzakonshme e shitjeve gjatë kohëve të fundit. Interesante, vëllimet e përditshme të tregtimit për CryptoPunks në të vërtetë janë rritur gjithashtu me 1342%.

Lexo artikullin:  ThorChain hedh 7.6 milion dollarë në manipulimin e 'Chaosnet', i siguron cyberpunk një dhuratë për të kthyer fondet

Siç raportoi CoinGape kohët e fundit, tregu i lojërave video NFT në të vërtetë ka krijuar konkurrentë të fortë në tregun DeFi. Po nxit gjithashtu vëllime të konsiderueshme tregtare në rrjetin blockchain Etheruem.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju